Ostatní

Jsou štěnice v oblečení?

Jsou štěnice v oblečení?

Štěnice většina z nás zná jako hmyz živící se lidskou krví, který dokáže velmi zásadně znepříjemnit život nejedné domácnosti. Protože k nám do redakce opakovaně přicházela otázka zda jsou štěnice v oblečení, připravili jsme pro vás článek zabývající se touto problematikou.

Štěnice se bohužel v oblečení nachází

Na vaši otázku zodpovíme hned v samotném začátku článku. Odpověď je totiž poměrně jednoduchá a jednoznačná. Štěnice se v oblečení samozřejmě nachází a objevují se i v různých jiných látkách. Snadno na ně tak můžete narazit například v ložním prádle, textiliích na pohovkách nebo v matracích.

Podle výsledků studií se ukazuje, že podstatně větší pravděpodobnost výskytu štěnic existuje u textilií, které jsou nějakým způsobem znečištěné. Při provedených studiích si větší množství parazitů vybralo právě tyto látky namísto látek, které znečištění nevykazovaly.

Mohlo by vás také zajímat: Jak si pes vybere svého pána

Jak se štěnic z oblečení zbavit

Pokud štěnice na svém oblečení skutečně identifikujete, budete samozřejmě muset učinit určité kroky k tomu, aby se vám podařilo se parazita zbavit. Relativně spolehlivou metodou by mělo být vyprání oblečení na kterém se štěnice nacházejí na vysokou teplotu (60 stupňů). Zároveň je však také nutné provést i další kroky a zejména pak vydezinfikovat a vysát všechna místa, kde by se mohly štěnice vyskytovat. Často dochází k jejich přenosu i do dalších místností, takže si dejte s úklidem opravdu záležet.

Zdroj: bedbugs.umn.edu