Zvířata a domácí mazlíčci

Jak si pes vybere pána

Jak si pes vybere pána

Psi jsou velmi přátelští a ve většině případů milují socializaci s lidmi se kterými dokáží navázat pevné vztahy. Jakým způsobem se ale pouto buduje a jak si pes vybere svého pána? Na tuto otázku vám zodpovíme v následujícím článku.

Pozornost jako klíč k respektu

Psi si tvoří vztahy k lidem především na základě toho, kolik jim je věnováno pozornosti. Ať už se tedy jedná o domácí hry, dlouhé vycházky nebo fyzický kontakt, pokud chcete, aby si vás pes zvolil za svého pána, snažte se s ním být v co největší interakci. Velkou roli hraje samozřejmě také poskytování krmiva, které je u velkého množství psů spojeno s volbou jejich pána.

Důležitost výchovy

Podle studií se také ukazuje, že psi mají největší tendenci vytvářet vazby k člověku v období jejich štěněcích let. To znamená, že největší roli by měl hrát přístup k vašemu čtyřnohému mazlíčkovi právě v momentě, kdy vyrůstá a seznamuje se s okolním světem. Samozřejmě však platí, že s dospíváním by neměla vaše upadat.

Mohlo by vás také zajímat: Kdy je pes dospělý

Individuální aspekty každého psa

Velmi důležité je však také vnímat, že všechny uvedené aspekty mohou být u jednotlivých plemen nebo konkrétních psů rozdílný vliv. Nikdy nelze přesně určit, jak se zrovna váš pes bude rozhodovat a jakým způsobem bude reagovat na externí vlivy. Proto je důležité mít v každém případě velkou dávku trpělivosti a snažit se se psem souznít co nejvíce v dlouhodobém horizontu.

Zdroj: simpledog.org