Ostatní

Jména indiánských náčelníků

Jména indiánských náčelníků

Jména známých indiánů jsou stále inspirací pro nejednu dětskou hru. Mezi nejznámější jména indiánských náčelníků, kteří se nejvýznamněji zapsali do historie můžeme počítat například:

  • Geronimo
  • Černý jestřáb
  • Sedící býk
  • Pontiac
  • Rudý oblak

Geronimo

Byl náčelníkem Apačů, který se proslavil zejména svými schopnostmi vojevůdce. Zároveň údajně plnil i roli šamana svého kmene a měl tak značný duchovní přesah. Přestože se s jeho jménem pojí i určitá kontroverze bez pochyb patří mezi nejvýznamnější osobnosti z řad indiánských náčelníku.

Černý jestřáb

Mezi jména indiánských náčelníků s největším významem musíme zařadit také Černého jestřába. Ten byl vůdcem indiánského kmene Sauků, a také se proslavil především jako výborný bojovník a válečný vůdce. Zejména se proslavil bojem proti kolonizátorům a jedná z válek dokonce byla pojmenována po něm jako „Válka Černého jestřába“.

Mohlo by vás také zajímat: Indiánská jména

Sedící býk

Byl známým siouxským náčelníkem, který se proslavil zejména válkou proti bělochům. Na jeho kontě byly četné úspěchy, které donutili armády protivníku k ústupu. Později se po prohraných bitvách stal v rezervaci symbolem zastupujícím indiánskou populaci.

Pontiac

Vládl kmenů Ottawů a proslavil se zejména v rámci tak zvaného Pontiacova povstání, kdy vedl v Kanadě boje proti Britům. Přestože se nakonec rozhodl pro konzervativní řešení a uzavřel s nimi mír, jeho odkaz zůstává poměrně významný.

Rudý oblak

Byl náčelníkem kmene Lakotů a proslavil se zejména skrze boje s armádou USA. Patřil mezi nejúspěšnější a díky tomu i nejvýznamnější vojevůdce indiánské historie.

Zdroj: Apps.lib.umich.edu