Nezařazené

Jak namalovat pavouka na obličej: 5 jednoduchých kroků

Jak namalovat pavouka na obličej: 5 jednoduchých kroků

Karnevaly jsou v plném proudu, na dveře klepe Halloween a to je ten správný čas přemýšlet nad perfektním kostýmem na letošní rok. Co třeba jít za pavouka? Tento kostým je poměrně jednoduchý. Postačí vám černé kalhoty, tričko, rukavice. A co s obličejem? Jak namalovat pavouka na obličej? Velmi jednoduše, postup je následovný:

  • očistit obličej
  • přichystat si vhodné barvy
  • namalovat podklad
  • nakreslit obrys těla, hlavy, nohy, detaily, vybarvit
  • nechat zaschnout

Příprava obličeje

Základem všeho je mít dobře umytý a vysušený obličej. Obličej po vysušení ručníkem namažte hydratačním krémem,  barvy se budou lépe nanášet a následně i smývat.

Mohlo by vás také zajímat: Strašidelné úkoly pro děti

Vhodné barvy

Ke kreslení použijte kvalitní obličejové barvy k dostání jsou v papírnictví nebo v obchodech s kreativními potřebami. Tyto barvy jsou šetrnější k pleti, je důležité používat hypoalergenní a neparfémované barvy na obličej, zejména pokud máte citlivou pokožku. 

Malování podkladu

Aplikujte základní barvu. Pokud malujete černého pavouka, pravděpodobně budete chtít použít nějakou kontrastní barvu, například bílou, červenou nebo žlutou. K nanesení podkladu použijte houbičku, tak docílíte rovnoměrného pokladu bez ostrých krajů.

Malování těla

Nakreslete oválný nebo kulatý tvar, což bude tělo pavouka. k vrchní straně oválu namalujte menší kulatý tvar, což znázorňovat hlavu pavouka. Pavouk má osm noh, takže na každé straně těla pavouka přidejte čtyři černé čáry, které budou představovat nohy. Tyto čáry by měly být tenké a rovné.  Tenkým štětečkem nebo starým kartáčkem můžete přimalovat na každé straně nohy tenké štětinky. Na hlavě namalujte menší bílé kruhy a vyplňte je bílou barvou, do nich namalujte menší černý kulatý tvar a do nich můžete namalovat několik bílých teček ve středu oka. Oči budou vypadat reálněji.

Zdroj: Acepaint.com