Cestování

Tipy na dovolenou na Makarské Riviéře 2024

Tipy na dovolenou na Makarské Riviéře 2024

Makarská riviéra je oblíbenou destinací pro dovolené mnoha Čechů. Která místa patří mezi ta nejkrásnější?

Proč se vydat na Makarskou riviéru

Termínem Makarská riviéra se označuje pás dalmátského pobřeží jaderského moře v délce přibližně 60 km.

Důvodem pro nebývalou popularitu této lokace mezi zahraničními návštěvníky je hlavně slunečné počasí, ale i krásné oblázkové pláže. Idylickou scenérii podkresluje majestátně se tyčící pohoří Biokovo na pozadí.

Baška Voda

Baška Voda se rozkládá přímo na úpatí velkolepého horského masívu Biokovo. Příjemně odpočinout si mohou turisté na dlouhých oblázkových plážích v osvěžujícím stínu borových hájů. Využít tu však lze též četná sportoviště i rušný noční život v centru. Baška Voda vyrostla z původně malé osady. Dnes je sice moderním turistickým centrem, avšak stále si do velké míry uchovala původní venkovskou atmosféru. Proto řada lidí tvrdí, že jim toto místo jednoduše přirostlo k srdci, byť je mezi návštěvníky již poměrně známé.

Brela

Kdo hledá skutečně luxusní dovolenou, nemusí si chystat zavazadlo na výlet až do daleké exotiky. Chorvatská Brela mu tuto tvář ukáže vrchovatě. Pochopitelně i toto místo se v první řadě pyšní dokonale čistým mořem i krásnými plážemi. Pláž Punta rata je dokonce již několik let nositelkou prestižního ocenění Modrou vlajkou. Ochranu před horkem zde turistům zajišťuje stín pinií. Dokonale zde proto můžete relaxovat. Ostatně v Brele kromě toho vládne úžasný klid.

Podgora

Podgora bývá označována za jedno z nejmalebnějších míst celé Makarské riviéry a někdy se jí též přezdívá „princezna Jadranu“. Ještě koncem 19. století se jednalo pouze o malou rybářskou vesnici, dnes však platí za vyhledávané turistické letovisko. K oblibě přispívá nejen pás pláží lemující pobřeží, ale i příznivé klima. Vládne zde totiž dlouhé a slunečné léto. Dáno je to hlavně masivem Biokovo, který lokalitu chrání před chladným větrem od pevniny.

Tučepi

Tučepi je obec, která vyniká jednak dlouhou pláží tvořenou oblázky a pískem. Tím nejvíce atraktivním prvkem je však především místní bujná vegetace. Na severní straně se nad vesnicí rozprostírá přírodní park pohoří Biokovo. Proto se středisko doporučuje nejen vyznavačům klidné dovolené na pláži, ale i milovníkům turistiky. Přes blízkost přírody je však Tučepi moderním letoviskem, které nabídne turistům veškeré zázemí, které potřebují.