Cestování

Cena jen pro mobilní zařízení na Booking.com – co to znamená

Cena jen pro mobilní zařízení na Booking.com – co to znamená

Máte vybrané ubytování pro svoji dovolenou, ale na Booking.com se vám zobrazuje u částky, že je cena jen pro mobilní zařízení? V následujícím článku si rozebereme, co to znamená a jaké má provozovatel stránky důvody slevové akce pro telefony nabízet.

Slevy jsou skutečně určeny pouze pro uživatele na mobilních zařízeních

Cena jen pro mobilní zařízení na Booking.com jednoduše skutečně referuje o tom, že na výhodnější pořizovací částku za vybrané ubytování dosáhnete pouze v případě, že rezervaci provedete na mobilu. Vždy se tedy vyplatí před výběrem konkrétního ubytování ověřit, zda tuto možnost nenabízí, protože můžete ušetřit několik procent z pořizovací částky.

Mohlo by vás také zajímat: Jedinečná ubytování na jižní Moravě

Záleží na poskytovatelích ubytování

Rozhodnutí zda je sleva v daném zařízení nabízena či nikoliv nezáleží na administraci Booking.com, ale na majitelích ubytovacích jednotek. Ti slevu sami aktivují a vy ji následně uvidíte při provádění rezervace. Díky její aktivaci samozřejmě získávají větší atraktivitu a zvyšují se jim zisky.

Chytrý marketing

Booking.com tímto způsobem samozřejmě reaguje na rostoucí oblibu internetového procházení z chytrých telefonů. V současné době dle informací stránky již pochází většina rezervací právě z mobilních zařízení. Navíc se jedná o chytrý způsob jak zvýšit oblibu mobilní aplikace, která vám slevy zprostředkuje. K podobným krokům pak sahají i různí další poskytovatelé služeb nebo i eshopy, které v rámci promoakcí snižují uživatelům jejich aplikací ceny. Jedná se tedy o běžnou praxi.

Zdroj: Booking.com