Cestování

Jedinečná ubytování na jižní Moravě

Jedinečná ubytování na jižní Moravě

Hledáte místo na relaxační pobyt? Toužíte po rodinné dovolené v přírodě? Chcete si užívat bujarého nočního života v centru města? To vše máte na dosah ruky, není třeba ani překročit hranice naší republiky. Jednou z oblíbených turistických „destinací“ je jižní Morava, která se pyšní jak lesy a vinicemi, tak luxusními bary a wellness centry. Tento článek jsme proto sepsali pro všechny výletníky, kteří se chystají strávit letošní dovolenou v tuzemsku. Připravili jsme pro ně tipy na ubytování na jižní Moravě, ze kterých si jistě vybere každý.

Historické srdce města

Vrhneme se do toho rovnou po hlavě. Pokud patříte k milovníkům denního i nočního kulturního vyžití, které vám může nabídnout jen centrum města, pak bude hotel Slavia to pravé pro vás. Budova s více než stoletou historií se nachází přímo v historickém centru Brna, co by kamenem dohodil od kulturních a historických dominant města i nejznámějších restaurací a barů. Hotel vychází vstříc především všem obdivovatelům let minulých, v nabídce má řadu tematických pobytů. Noc tak můžete strávit přímo v prvorepublikovém zážitkovém apartmá, nebo můžete zvolit některý z balíčků, například pobytový balíček s návštěvou vily Tugendhat nebo Filharmonie Brno.

Wellness u přehrady

Ani ne půl hodiny cesty od centra města Brna na vás čeká ráj relaxace, Maximus Resort. Tento wellness hotel, ležící téměř na břehu brněnské přehrady, zaujme především kouzelnými venkovními termálními bazény, originálními saunovými rituály a pestrou nabídkou masáží, koupelí, vířivek a další pečujících procedur. Představuje tak ideální oázu pro romantický víkend ve dvou, vybírat můžete i z řady pobytových a wellness balíčků. V létě můžete v rámci své dovolené prozkoumat i okolí Brněnské přehrady, takzvaného Prýglu, který je centrem nejen vodních sportů, ale i různorodých venkovních akcí, včetně mezinárodní přehlídky ohňostrojů Ignis Brunensis.

Chalupa u městské brány

Malebnou atmosféru menšího města s bohatou historií si můžete užít při pobytu v penzionu Chalupa u Městské brány. Penzion se nachází přímo v centru města Vyškov, v blízkosti pozůstatků původních městských hradeb. Pěší zóna v historickém centru a blízkost Aquaparku, Dinoparku a Zooparku budou jistě lákadlem nejen pro rodiny s dětmi. Příroda Drahanské vrchoviny navíc přímo vyzívá k procházkám, cyklovýletům i běžkování.

Tip: Na letní cyklovýlety je dobré se pořádně připravit, pokud si neplánujete kola půjčovat. S nákupem nového kola vám může pomoct srovnání jízdních kol, zapomínat byste neměli ani na pečlivý výběr cyklonosiče.

Relax mezi vinohrady

Pokud chcete nasát pravou atmosféru jižní Moravy, vyrazte do ráje všech vinařů, pálavské oblasti. Na pobyt v blízkosti vinic pro vás máme hned dva tipy. Prvním z nich je Café Fara, původně barokní budova, která dnes hostí kavárnu, doplněnou v roce 2011 o dřevěný penzion. Kouzelnou atmosféru navozují už názvy pokojů, můžete si zvolit, zda se ubytujete v levandulovém, meruňkovém, mandlovém nebo třeba rajském apartmánu.

Druhou možností je strávit noc přímo pod střechou vinařství, v penzionu Palávius. Ten poskytuje ubytování i větším skupinám do 10 osob, jde tak o ideální příležitost vyrazit na výlet s partou přátel, nebo zorganizovat firemní teambuilding. Do programu můžete zahrnout degustaci vín nebo třeba grilování, Pálavské vrchy jsou navíc přímo stvořené pro pěší a cyklovýlety.