Cestování

Oáza na pobřeží: Skvělé tipy pro relaxaci a zábavu na letní dovolené

Oáza na pobřeží: Skvělé tipy pro relaxaci a zábavu na letní dovolené

Letní období je časem dovolených. Pokud i vy vyrážíte za odpočinkem, třeba k moři, a rádi byste vyzkoušeli nějakou letní zábavu, nechte se inspirovat našimi tipy. Bavit se však nemusíte jen u vody, ale i na souši, třeba v horách.

Tipy pro relaxaci a zábavu

Každý si dovolenou představuje trochu jinak. Někdo chce jen odpočívat a třeba se povalovat na pláži, jiný zase potřebuje zkoušet nějaké aktivity. Připravili jsme pro vás různé sportovní tipy:

  • jízda na prkně na vodní hladině – paddleboarding, wakeboarding, windsurfing, kitesurfing
  • potápění
  • rafting
  • flyboarding
  • parasailing
  • vodní lyžování
  • ferraty
  • klidové aktivity

Paddleboarding

Zapůjčte si paddleboard a můžete si užívat skvělou vodní zábavu. Můžete při ní relaxovat, nebo si dát pořádně do těla. Záleží, na co máte zrovna náladu. Vydejte se na nějaké jezero nebo jakoukoli vodní plochu a užívejte si nádherný den.

Pokud nevíte, co je paddleboard, jedná se o dlouhou desku, která může být nafukovací nebo vyrobená z karbonu. Pokud se na ní chcete udržet, potřebujete mít zpevněný hluboký stabilizační systém. Takže si užijete nejen zábavu, ale uděláte něco i pro svoje zdraví a navíc si dokonale zpevníte tělo.

Wakeboarding

Také se pohybujete na prkně, ale potřebujete k tomu loď, která vás táhne, a tažné lano. Pohybujete se celkem velkou rychlostí.

Windsurfing

Windsurfing je opět jízda na prkně, tentokrát potřebujete vítr do plachty.

Flyboarding

Během této vodní aktivity se vznášíte nad vodou a to díky pumpování vody pod sebe.

Kitesurfing

Pro jízdu na prkně se využívá tažná síla draka.

Parasailing

Při této sportovní radovánce budete viset na padáku, který je zapřažený za lodí.

Vodní lyžování

Obujte si speciální vodní lyže, nechte se zapřáhnout za tažný člun a vyrazte brázdit klidnou vodní hladinu. Potřebujete nejen dostatečnou rychlost tažného člunu, ale také dokonalou koordinaci svého těla. Využijete i rovnováhu a dobrá je i schopnost předvídání.

Potápění

Potápět se můžete s dýchacím přístrojem nebo bez něj. Bez přístroje se jedná především o šnorchlování nebo potápění na nádech.

Rafting

Pro provozování tohoto vodního sportu potřebujete nafukovací raft, na kterém sjíždíte vodní toky. Můžete si vybrat vodní tok různé obtížnosti.

Ferraty

Jedná se o cesty zajištěné v hůře přístupném terénu, který se nachází v horských oblastech. Tyto trasy jsou vybavené jistícími ocelovými lany, železnými stupy a dalšími pomůckami, které vám usnadní výstupy. Jejich cílem je zajistit přístup v hůře dostupném horském terénu a to především pro ty návštěvníky, kterým chybí zkušenosti a výcvik s horolezeckými výstupy.

Relaxace a odpočinek

Chcete-li na dovolené odpočívat, můžete vyzkoušet třeba meditaci nebo jógu. Oblíbenou relaxací je i četba. Sejde-li se vás víc, můžete si zahrát nějaké zajímavé deskové nebo karetní hry.