Zábava

Nejtěžší hádanky

Nejtěžší hádanky

Hádanky jsou zábavným způsobem, jak potrápit své mozkové závity. Zde jsem pro vás sesbírali některé z těch nejtěžších, které by vám mohli dát opravdu zabrat. Máme pro vás tři okruhy :

  • logické
  • matematické
  • detektivní

Logická hádanka

Rolník stojí před zapeklitým problémem – potřebuje převézt lišku, kuře a pytel obilí na druhý břeh řeky. K dispozici má člun, do kterého se kromě něj vejde pouze jedna ze zmíněných tří věcí. Situaci komplikuje fakt, že pokud nebude kuře pod dozorem, sežere obilí, a liška zase v případě nepřítomnosti rolníka sežere kuře. Naštěstí obilí pro lišku není lákadlem a liška s kuřetem neutečou. Jak má rolník  převézt všechny tři položky na druhý břeh řeky?

Řešení pro farmáře je následující:

1. Přepravíte kuře na druhý břeh.
2. Poté se vrátíte zpět s prázdnou lodí, a přepravíte obilí.
3. Vezměte kuře a přepravte ho zpět na původní břeh.
4. Vezměte lišku a převezte ji na břeh.
5. Nakonec převezte kuře zpět na druhý břeh.

Mohlo by vás také zajímat: Co dělat, když se nudím v noci

Matematická hádanka

Představte si situaci, ve které máte k dispozici 5-litrovou a 3-litrovou nádobu a zásobu vody, která se nikdy nevyčerpá. Naměřte přesně 4 litry vody za použití pouze těchto dvou nádob. 

Řešení: Naplníme 5-litrovou nádobu po okraj. Následně přelijeme vodu z 5-litrové nádoby do 3-litrové. Ve 5-litrové nádobě nám zbude právě 2 litry vody. Následně vylijeme vodu z 3-litrové nádoby a přelijeme do ní zbývající 2 litry z 5-litrové nádoby. 5-litrová nádoba je nyní prázdná, takže ji opětovně naplníme. Z 5-litrové nádoby přelijeme 1 litr do 3-litrové nádoby, ve které už máme 2 litry. Takže ve 5-litrové nádobě nám zůstane přesně 4 litry vody. 

Detektivní hádanka

Na moře vyplula japonská loď. Kapitán se rozhodl udělat na lodi údržbu. Aby si nezničil svůj snubní prsten, odložil ho vedle postele. Když se vrátil, prsten zmizel.

Kapitán obvinil tři členy posádky a chtěl vědět, co dělali, když nebyl na místě.

• Kuchař řekl, že vařil večeři v kuchyni.
• Inženýr tvrdil, že pracoval v strojovně.
• Námořník řekl, že opravoval vlajku na vrcholu stožáru, protože byla obráceně.

Po poslechu výpovědí kapitán hned poznal zloděje. 

Řešení: Zloděj byl námořník. Loď plula pod japonskou vlajkou, která má jednoduchý design – bílý podklad a červený kruh uprostřed. Takovou vlajku nelze pověsit naopak.

Zdroj: Parade.com