Technologie

Nejsilnější traktor na světě: TOP 4 k roku 2024

Nejsilnější traktor na světě: TOP 4 k roku 2024

Traktor je vždy definicí síly a velikosti, nejmodernější kousky dokáží vyvíjet opravdu úctyhodný výkon, který stačí k provádění nejnáročnějších operací. Jaký je v současnosti nejsilnější traktor na světě? To si rozebereme v následujícím článku.

Big Bud 16V-747

Jedním z nejikoničtějších traktorů, který si zaslouží první zmínku, je Big Bud 16V-747. Vyrobený v roce 1977. Tento monstrózní stroj zůstává nepřekonaným králem traktorů. S motorem Detroit Diesel o výkonu 900 koní (670 kW) a váhou přes 100 tun je Big Bud výjimečný nejen svou velikostí, ale i schopností zpracovat obrovské množství půdy za krátkou dobu. Jeho speciálně navržené pneumatiky minimalizují tlak na půdu, což zabraňuje jejímu nadměrnému zhutnění, a přesto umožňuje neuvěřitelnou efektivitu práce. Big Bud je tak synonymem pro sílu a efektivitu v zemědělství.

Mohlo by vás také zajímat: Kolik váží letadlo: 10 hmotnostních údajů, které vás překvapí

Case IH Steiger Quadtrac 620

Další v řadě technologických obrů je Case IH Steiger Quadtrac 620. Tento traktor je považován za jeden z nejsilnějších sériově vyráběných traktorů na světě, s motorem o výkonu 692 koní (516 kW). Jeho jedinečný systém pásů místo kol umožňuje rozložit hmotnost stroje efektivněji, čímž se snižuje eroze půdy a zvyšuje trakce. Steiger Quadtrac 620 je navržen pro maximální výkon a efektivitu, což umožňuje zemědělcům rychlejší a produktivnější práci na poli s minimální námahou.

John Deere 9RX

John Deere 9RX představuje vrchol inženýrského umění a inovací v oblasti zemědělské techniky. S výkonem dosahujícím až 670 koní (500 kW) je tento traktor vybaven nejmodernějšími technologiemi, jako jsou automatizované systémy řízení, které značně zvyšují jeho produktivitu. 9RX je navržen tak, aby poskytoval maximální pohodlí a efektivitu pro řidiče, díky čemuž může zvládnout i ty nejnáročnější úkoly. Jeho robustní konstrukce a pokročilé technologie činí z 9RX ideální volbu pro zemědělce, kteří hledají spojení síly a inteligentní techniky.

Fendt 1167 Vario MT

Fendt 1167 Vario MT je dalším hráčem v aréně extrémně silných traktorů. S výkonem 673 koní (502 kW) tento traktor kombinuje sílu s neuvěřitelnou agilitou a adaptabilitou. Díky inovativnímu systému pohonu Vario a pásům místo kol, je schopen efektivně pracovat na různorodých typech terénu, zatímco jeho moderní kabina zajišťuje komfort a snadné ovládání pro operátora. Fendt 1167 Vario MT představuje dokonalé spojení výkonu, efektivity a uživatelského komfortu.

Zdroj: Cowboystatedaily.com