Cestování

Luhačovice a Velké Karlovice: Dokonalý odpočinek v lázeňském prostředí a nadosah přírodě

Luhačovice a Velké Karlovice: Dokonalý odpočinek v lázeňském prostředí a nadosah přírodě

Pokud hledáte ideální místo pro relaxaci, pak se nabízí dvě skvostné lokality – Luhačovice a Velké Karlovice. Luhačovice jsou dobře známé, zejména pro své lázně. Nicméně obě lokality mají co nabídnout a čekají, až je objevíte.

Lázeňské pobyty

Mnoho lidí do Luhačovic vyráží do lázní a není divu. Nemusí přitom jít jen o ozdravovací pobyty, skvěle se totiž hodí i k běžnému odpočinku. Na výběr máte z devíti wellness center, každé z nich přitom nabízí profesionálně sestavené zážitkové balíčky. Není tak třeba nic složitě plánovat, balíčky jsou tematicky rozvrženy, nabídnou tedy třeba romantiku pro dva, dámskou jízdu či relax za doprovodu vůně květin.

Ubytujte se v Luhačovicích – wellness centra představují komfortní zázemí, ovšem k dispozici je i spousta dalších možností. Ať už preferujete hotel s pestrými službami či raději klid a soukromí v apartmánu. V každém případě se můžete těšit na prozkoumávání města a jeho okolí.

Prohlídka města

Luhačovice zdaleka nejsou jen o lázních. Město má pro vás připraveno i různé programy, díky kterým se dozvíte něco o historii, ochutnáte ty nejlepší místní lahůdky a objevíte zajímavá místa. Za zmínku stojí komentovaná procházka, jejíž součástí je degustace vín z moravského vinařství. Druhou možností je pak procházka, během které se dozvíte vše o historii města a vzniku lázní – přitom můžete ochutnat neobvyklé oplatky, minerální prameny či vyhlášené pralinky. V této lokalitě jednoduše čekají perfektní zážitky na každého, ať už hledáte wellness, procházky v krásné přírodě či skvělé zážitky.

Cykloturistika

Okolí Luhačovic je skvěle hodí i pro aktivní dovolenou. Nachází se zde totiž spousta různých okruhů pro cyklisty. Můžete si přitom vybrat, zda chcete vyrazit jen pár kilometrů kolem města, nebo se pustíte do větší túry, připraveny jsou i trasy delší než 50 kilometrů.

Velké Karlovice: Na konec světa

Oproti Luhačovicím nejsou Velké Karlovice tak známé, ovšem nachází se relativně nedaleko a rozhodně také stojí za návštěvu. Jde o malebnou horskou obec ve Valašských Beskydech. Láká návštěvníky na tradice a okouzlující přírodu.

Beskydy

Vzhledem k tomu, že se obec nachází v Beskydech, otevírá se vám spousta možností pro pěší turistiku a horské výlety. Procházky vás provedou nádhernou přírodou a těšit se můžete na působivé výhledy. Pokud se rozhodnete vyrazit v zimě, můžete vybírat z různých lyžařských areálů – ať už v rámci Velkých Karlovic či širšího okolí.

Valašské muzeum

V samotném historickém středu Velkých Karlovic se nachází muzeum, a to v budově bývalého kupeckého domu a fojtství. Prohlédnete si zde expozice, které vás seznámí s tím, jak se zde lidem dříve žilo. Součástí je foukané sklo, salašnické nářadí, původní postupy zpracování vlny, výroby ovčího sýru a mnoho dalšího. Nechybí ani valašská kuchyně s původním vybavením.

Nechte se inspirovat místními tradicemi a vytvořte si potisk na hrnek – třeba s valašskými motivy, či s některou fotografií ze svých výletů. Získáte tak originální produkt, který bude dělat radost vám, ale hodí se i jako dárek.

Jestliže hledáte klidné místo, kde vás při odpočinku nic nebude rušit, pak jsou Velké Karlovice skvělou volbou. Čekají vás zde zajímavá místa a hlavně okouzlující příroda – a to v létě i v zimě. Stačí si jen vybrat ubytování ve Velkých Karlovicích, připraveny jsou chalupy, ale i moderní apartmány a hotely.

Luhačovice jsou známou turistickou lokalitou, zejména díky léčebným lázním a historickému šarmu. Oproti tomu Velké Karlovice jsou klidnější, umožní vám prozkoumat krásu Beskyd a načerpat tradiční valašskou kulturu. V každém případě si zde můžete odpočinout a vychutnat si krásy přírody.