Technologie

Jak se dostat na cizí Messenger: 3 způsoby a proč je nepoužít

Jak se dostat na cizí Messenger: 3 způsoby a proč je nepoužít

Zajímá vás, jak se dostat na cizí Messenger? Je to vůbec možné a legální? V následujícím článku si rozebereme všechny možnosti a jejich případnou správnost či legalitu.

Jedinou možností je dobrovolné sdílení hesla

Hned na začátek si uvedeme jedinou legální a správnou možnost, jak se můžete dostat na cizí Messenger. Jednoznačně je to pouze situace, ve které se s majitelem účtu otevřeně domluvíte na tom, že jeho zprávy můžete číst. Máte tak jasný souhlas a poskytnuté heslo. Všechny ostatní možnosti jsou nevhodné.

Mohlo by vás také zajímat: Jak zjistit, s kým si píše na Messengeru

Jakým způsobem útočníci napadají cizí Messenger?

I přesto však bohužel existují způsoby, kterými se útočníci na cizí účty mohou dostat. Jedná se zejména o:

  • uhádnutí slabého hesla – například pokud se heslo shoduje s uživatelským jménem nebo blízká osoba odvodí snadnou kombinaci
  • spyware – útočník nainstaluje oběti do telefonu software, který monitoruje konverzaci v chatovacích aplikacích
  • phishing – útočník zašle oběti falešnou zprávu vypadající jako přihlašovací stránka do Messengeru a zadané údaje poté zneužije k přihlášení do jejího účtu

Je to legální a morální?

Všechny uvedené způsoby, jak se dostat na cizí Messenger jsou samozřejmě nelegální a krajně nemorální. Pokud chcete jakoukoliv osobu konfrontovat s tím, že vám v cizích chatech něco tají, rozhodně není správným řešením tajně procházet její mobil. Postavte se k problémům čelem a vše řešte narovinu jinak riskujete problémy se zákonem i další vývoj vašeho vztahu.

Zdroj: Eyezy.com