Rodina a děti

Jak přemluvit rodiče: 4 jednoduché tipy

Jak přemluvit rodiče: 4 jednoduché tipy

Nevíte, jak přemluvit rodiče a potřebujete nutně získat jejich souhlas? Na každého samozřejmě platí trochu jiné postupy, ale obecně pravděpodobnost úspěchu podstatně zvýšíte pokud:

  • budete jednat narovinu a argumentovat
  • ukážete své zapálení
  • nabídnete jim protislužbu
  • nezklamete jejich důvěru

Jednejte narovinu a argumentujte

První a možná vůbec nejdůležitější zásada pramení ve vašem přístupu k dané věci. Nesnažte se rodiče obměkčit neúplnou pravdou nebo dokonce přímo lží a jednejte s nimi narovinu. Připravte si argumenty, proč by vám měli vyjít vstříc a vysvětlete jim svůj pohled na věc. Buďte klidní a nad věcí a pokud nebudou ihned souhlasit, neurážejte se, ale pokračujte v podložení svých stanovisek.

Mohlo by vás také zajímat: Nejlehčí střední škola

Ukažte své zapálení

S předchozím bodem souvisí také to, že byste měli projevit své zapálení pro věc. Ukažte rodičům, jak moc vám na jejich svolení záleží. Zjistěte si všechny informace a udělejte na ně skutečně dojem tím, jak je pro vás daná věc nebo aktivita důležitá.

Nabídněte protislužbu

Rodiče jistě ocení, pokud budete ochotní za jejich svolení nabídnout nějakou protislužbu. Jedná se o správný výchovný prvek a ještě můžete ušetřit čas v jejich naplněném harmonogramu. Postarejte se například o bežné domácí práce a jistě zvýšíte své šance na úspěch.

Nezklamejte jejich důvěru

Jestliže dostanete svolení, ale zneužijete ho, příště bude vaše pozice podstatně horší. Snažte se tedy dlouhodobě budovat důvěru a mějte s rodiči co možná nejlepší vztah. Pokud vám budou důvěřovat, přemluvíte je mnohem snadněji.

Zdroj: Master-influencer.com