Rodina a děti

Jak bude vypadat naše dítě: možná známe odpověď!

Jak bude vypadat naše dítě: možná známe odpověď!

Jak bude vypadat naše dítě? Tuto otázku si jistě někdy kladl nejeden netrpělivý nastávající rodič. Přestože samozřejmě není možné určit přesnou podobu vašeho budoucího potomka, existuje několik předpokladů, které si rozebereme v následujícím článku.

Vliv genů je jistý

Vzhled vašeho potomka samozřejmě z velké části ovlivní geny vás a vašeho partnera nebo partnerky. Barva vlasů, oči, výška nebo váha jsou všechno proměnné, které jsou definovány geneticky. Existuje tedy podstatná pravděpodobnost, že dítě bude mít podobné nebo stejné rysy jako jeho rodiče. Zároveň se může genetický materiál přesunout i z předchozích generací a projeví se tak podobnost například na některého z prarodičů.

Mohlo by vás také zajímat: Birell v těhotenství

Vliv životního stylu těhotné ženy

Vliv na vzhled novorozeněte může mít i životní styl těhotné ženy. Je známo, že například konzumace alkoholu nebo návykových látek může dítě ovlivnit po fyzické stránce. Správné stravovací a pohybové návyky mají zase přímý dopad na správnou váhu a výšku novorozence.

Využijte aplikace umělé inteligence

Trendem poslední doby jsou pak různé aplikace, které na základě fotografii obou rodičů nabízejí vygenerování podoby vašeho budoucího dítěte. Namátkou je možné zmínit třeba aplikace BabyGenerator Guess baby face nebo BabyPredictor: Baby Generator. Obě jsou dostupné ke stažení do chytrých mobilních telefonů.

Vše berte s rezervou a počkejte si na svůj čas

Všechny předpoklady je však potřeba brát s rezervou a spíše jako vtip než od nich skutečně něco očekávat. Těhotenství je velkou událostí v životě každé rodiny a měli byste si ho užít plnými doušky v očekávání na vašeho potomka.

Zdroj: Baby-chick.com