Móda a styl

Ceny oblečení v Polsku: jaké jsou v roce 2024?

Ceny oblečení v Polsku: jaké jsou v roce 2024?

Přemýšlíte o nákupech v pohraničních oblastech, abyste ušetřili díky nižším cenám? Zajímáte se o obchody v Polsku? V následujícím článku si rozebereme aktuální ceny oblečení v Polsku a zaměříme se na jejich porovnání s českými obchody.

Záleží na konkrétních kusech

Porovnání cen oblečení v Polsku a České republice nedává jasně najevo, že by v jedné ze zemí šlo nakupovat podstatně levněji. Zatímco například boty podle internetu koupíte levněji v Polsku, kalhoty jsou naopak levnější u nás. Aby nákupy dávaly smysl, museli byste si najít cenu konkrétních poptávaných kousků a vydat se přímo pro ně.

Mohlo by vás také zajímat: Polské hobby markety: výběr TOP 5

Potěší velký výběr a větší slevy

Obecně největší výhodou nákupu oblečení v Polsku tedy nejsou ceny, ale spíše velký výběr. V českých obchodech jsou často hezčí kousky oblečení velmi přebrané, dostupné jen v některých velikostech nebo jen na některých pobočkách. Vybrat si vhodný model tak může být často při nákupu naslepo téměř nadlidským úkolem. Češi si v Polsku chválí širší nabídku a stabilitu sortimentu, který je obvykle rychleji doplňován.

Bonusem pak bývají slevové akce, které jsou často podstatně výhodnější než ty v České republice. Výjimkou nejsou ani slevy v řádech desítek procent z původní ceny.

Do Polska se jezdí pro obleky, společenské šaty a módní kousky

Pokud se vyplatí do Polska jezdit nakupovat jeden konkrétní druh oblečení, pak jsou to jistě módní kousky. Zejména jde o pánské obleky, dámské společenské šaty nebo obecně lepší módní kousky. Polská móda jde s dobou a dá se říct, že v mnoha ohledech předčí tuzemskou. Proto v Polsku nejsou designové kusy tolik raritní a dají se pořídit levněji. U nákupu obleků i se společenskými botami například mohou muži ušetřit i tisíce korun.

Zdroj: Costofliving.site