Zvířata a domácí mazlíčci

Zlatý retrívr – cena

Zlatý retrívr – cena

Zlatý retrívr je jedno z nejoblíbenějších psích plemen mezi vášnivými chovateli. Ceny jeho štěňat se obvykle pohybují kolem částky 7 tisíc korun u psů bez průkazu původu a kolem 30 tisíc korun v případě štěňat s průkazem. Jaké jsou další specifikace ceny tohoto plemena? To si rozebereme v následujícím článků.

Velké rozdíly cen dle chovu

Jak bylo naznačeno hned v úvodu článku, primárním faktorem, který ovlivňuje ceny Zlatých retrívrů, ale i dalších plemen je existence průkazu původu. Pokud zvolíte štěně, které průkazem disponuje, máte jistotu, že můžete bezpečně dohledat veškeré informace o jeho rodokmenu. Zjistíte tak například zdravotní anamnézu nebo úspěchy psích předků na výstavách.

Velké rozdíly pak mohou být i v cenách mezi cenami štěňat u jednotlivých chovných stanic. Potomci rodičů, kteří zaznamenali úspěchy na výstavách jsou obvykle výrazně draží než štěňata s méně úspěšným rodokmenem. Jak již bylo zmíněno, obecně však platí, že běžná cena papírových Zlatých retrívrů se pohybuje kolem 30 tisíc Kč.

Mohlo by vás také zajímat: Jak si pes vybere pána

Psi bez papírů a starší psi

Podstatně levnější bývají psi bez zmíněných průkazů, nejlevněji se dají pořídit i za cenu kolem 3000 Kč, ale běžně dosahují cen s vrchní hranicí 10 000 Kč. Obecně tak platí, že záleží na konkrétních podmínkách a preferencích jednotlivých prodávajících.

Určitou alternativou pak může být i pořízení staršího psa místo štěněte. Na internetu se nachází poměrně velké množství inzerátů, kde jsou Zlatí retrívři nabízeni za velmi nízké ceny či dokonce zdarma od lidí, kteří se o ně bohužel již nemohou dále starat. Je však důležité chápat, že tito psi jsou již do značné míry vyformování svým dosavadním prostředím a pro nezkušené chovatele je jejich pořízení velkým hazardem.

Zdroj: mygoldenretrieverpuppies.com