Technologie

Zjištění písničky podle textu

Zjištění písničky podle textu

Známe to všichni, do uší nám z rádia hraje písnička, která se nám líbí, my si ale za nic na světě nemůžeme vzpomenout na to, jak se jmenuje. V takovou chvíli není nic důležitější než rychle zjistit její název, abychom si jí mohli sami vyhledat a pustit znovu. A znovu. A znovu. Jak to ale udělat? Jak najít písničku, když nevíme, jak se jmenuje, ale pamatujeme si úryvek textu?

Nenechte si písně uniknout

Oblíbené písně, jejichž název byste rádi znali, nemusíte nutně vyhledávat ve svém zpěvníku. Stejně tak není nutné hledat je složitě v záložkách a složkách na vašem počítači, pokud jste je zaslechli právě z něj. Dnešní moderní doba přináší řadu možností, jak své oblíbené hity vyhledat:

PořadíNázev služby
1.Spotify
2.YouTube
3.Google
4.Shazam
5.Siri

Spotify

Mezi velmi snadno použitelné a spolehlivé patří platforma Spotify. Právě ta má integrovanou funkci, která již funguje řadu let, přesto o ní řada lidí vůbec neví. Postačí si zapamatovat úryvek písně či krátký refrén, který poté vložíte do interního vyhledávače. Spotify pak nalezne nejen píseň samotnou, ale obvykle vyhledá i celá alba od daných zpěváků či zpěvaček, kteří píseň nazpívali a nabídne vám všechny možnosti, které si můžete rovnou poslechnout. Tato funkce Spotify funguje spolehlivě jak ve webovém rozhraní, tak v aplikaci v telefonu (samozřejmě v případě, že je telefon připojen k internetu)

YouTube a Google

Pokud vám funkce Spotify nebude z jakéhokoliv důvodu vyhovovat anebo jej prostě nepoužíváte, zbývá vám zkusit štěstí třeba na Youtube. I zde postačí zadat pár slov, které si z písně pamatujete. Youtube vám píseň ve většině případů písně spolehlivě. Stejně tak si píseň můžete i tzv. vygooglovat, tedy zadat fragment texty do nejrozšířenějšího vyhledávače. I v takovém případě většinou rychle naleznete to, co hledáte.

Maximální komfort jménem Shazam

Ještě větší komfort při vyhledání písniček nabízí aplikace Shazam nebo virtuální asistentka Siri. V těchto případech lze přímo v okamžiku, kdy svoji oblíbenou píseň posloucháte, okamžitě nalézt jméno písně, bez zadání textu jen podle poslechu písně. Siri vám bude trpělivě naslouchat jako vždy, požádáte-li jí s větou „Hey Siri, what´s the name of this song?“, problém je vyřešen.

Ani tento výčet není samozřejmě vyčerpávající a internet nabízí mnohem více možností, aplikací a platforem, která vám s vyhledáváním písniček podle textu pomohou.