Zdraví a krása

Zesvětlení vlasů zubní pastou

Zesvětlení vlasů zubní pastou

Slyšeli jste už o zesvětlení vlasů zubní pastou? Jedná se fungující trik nebo jen možné ohrožení pro vaše vlasy? Na tuto otázku a mnoho dalšího si odpovíme v následujícím článku.

Role peroxidu vodíku

Přesvědčení, že je zubní pastou možné provádět zesvětlení vlasů vychází z faktu, že některé pasty obsahují peroxid vodíku. Ten v pastách hraje roli, která napomáhá bělení zubů a dle některých teorií je použitelný právě i na zesvětlení odstínu vlasů.

Mohlo by vás také zajímat: Jak ostříhat kudrnaté vlasy

Malé množství účinné látky

V Evropské unii však legislativa zakazuje prodávání past s obsahem peroxidu větším než 0,1 %. Teoretické množství účinné látky je tak naprosto minimální a rozhodně není dostatečné pro využití na zesvětlení vašich kadeří. Pokud byste zvolili pastu, která by měla obsah peroxidu vyšší, pravděpodobně by stejně nebyl dostatečný pro dosažení požadovaných výsledků. Například v USA se mohou prodávat výrobky, které mají koncentraci této látky větší a i přesto se v tamních médiích mluví o podobných metodách jako nefunkčních.

Potenciální negativní vliv

Kromě toho jsou navíc v zubních pastách přítomné další látky, které mohou vaše vlasy poškodit. Zejména se jedná o jedlou sodu a další antibakteriální přísady. Spíše než zesvětlení vlasů zubní pastou tedy bude výsledkem případného nanášení vysušení a nebo lámání. Důrazně vám tedy doporučujeme vyhledat jinou metodu, která vám nabídne lepší výsledky a především u ní nedojde k poškození vlasů.

Zdroj: stylecraze.com