Zdraví a krása

Výživa po cvičení – proteiny, vitamíny a další doplňky

Výživa po cvičení – proteiny, vitamíny a další doplňky

Pokud cvičíte anebo teprve plánujete nějakou sportovní aktivitu zařadit do svého života, rozhodně pro vás bude užitečné vědět, jakou správnou výživu po cvičení svému tělu dopřát, aby bylo cvičení maximálně efektivní nejen pro vaše zdraví, ale také pro vaši postavu. Doplnit po cvičení správné vitamíny a také nesmírně důležitý hořčík je rozhodně velmi podstatné. Jedině tak docílíte kýžených výsledků, které od cvičení očekáváte.

Jídlo po tréninku je nejdůležitějším jídlem dne

V případě, kdy cvičíte, stane se pro vás nejdůležitějším jídlem dne právě pokrm, který se rozhodnete konzumovat po tréninku. To, co totiž po tréninku sníte bude do jisté míry určovat, jak rychle se ze cvičení zotavíte. Pokud rychle obnovíte svalovou hmotu, přestavba svalů bude probíhat rychleji a vy se budete cítit lépe.

Jaký účel plní jídlo a výživa po cvičení?

Jídlo a veškerá výživa, kterou pozřete po tréninku se podílí na doplnění energie, která byla během tréninku zužitkována. Dále se podílí také na syntéze bílkovin, a to za účelem obnovy namáhaných svalů v těle. Rovněž se podílí na poskytnutí veškerý nezbytných živin a také vitamínů, které jsou potřebné pro růst svalové hmoty.

Jak je to s výživovými doplňky stravy?

Na trhu je k mání celá řada doplňků stravy, které jsou určeny po tréninku. V těchto doplňcích se často vyskytují bílkoviny i sacharidy, které tělo aktuálně potřebuje. Dané výrobky ovšem nepokryjí vaší skutečnou výživu, a tak se vždy nejdříve najezte a po podobných doplňcích stravy sáhněte až úplně na konec.

Jak zahnat chuť na sladké po tréninku?

Zejména začínající sportovce zpočátku jejich tréninku potrápí chuť na sladké po nějakém sportovním výkonu. Neměli by se ovšem v žádném případě nechat zlákat a chuti na sladké odolat. V opačném případě nemá cvičení potřebný efekt. V momentě, kdy ovšem nebude možné chuť na sladké ničím přebít, je možné sáhnout například po výrobku s názvem Proteinella, který v sobě snoubí máslo a ořechy a je dochucen pouze mléčnou či hořkou čokoládou. Navíc neobsahuje palmový olej a žádný cukr. Jednou za čas tak můžete tímto způsobem hřešit.