Dětská chůvička je užitečným pomocníkem mnoha rodičů. Které parametry se vyplatí zohlednit při jejím nákupu a v čem tkví výhody chytrých chůviček?

Podle čeho vybrat dětskou chůvičku

Dětská chůvička je vlastně zařízení na principu vysílačky, které je primárně určeno pro přenos zvuku. Má podobu dvou jednotek, dětské a rodičovské. Ta dětská slouží jako vysílač, který zvuk, případně i obraz přenáší do rodičovské.

Zásadním parametrem pro nákup tohoto zařízení je jeho dosah. Ten předurčuje, z jaké vzdálenosti je ještě schopno přijímat spolehlivě signál. U kvalitnějších chůviček by to mělo být kolem 300 metrů. Jde však o dosah ve volném prostranství, v interiéru bude hodnota odlišná, nižší. Dosah v interiéru by však měl na přístroji být uveden pro vaši lepší představu rovněž.

Podstatný je také počet kanálů, který má vliv na kvalitu přenosu. Pokud je signál rušen z jiného zdroje, například další chůvičkou, můžete zařízení jednoduše přeladit. Podobný problém budou znát například obyvatelé panelákových bytů.

Podle způsobu přenosu zvuku se chůvičky dělí na analogové, digitální a internetové. Analogové chůvičky charakterizuje nižší počet kanálů a nižší frekvence. Ty digitální se naopak vyznačují vyšším počtem kanálů a vyššími frekvencemi.

Co jsou smart chůvičky

Internetové nebo též smart chůvičky mají přenos zajištěn prostřednictvím internetového připojení. Tvořeny jsou pouze jednou jednotkou. Funkci přijímače u nich plní chytrý telefon.

Výhodou smart chůviček je daleko rozmanitější nabídka funkcí oproti běžným přístrojům. Poměrně praktická je například funkce obousměrného přenosu.

To znamená, že můžete jako rodič nejen naslouchat, co se s dítětem děje, ale taktéž na něj promluvit. Ihned tak máte možnost dítko uklidnit. Dítěti je možné dokonce pomocí chůvičky přehrát ukolébavky, melodie nebo vlastní záznamy ve formátu mp3. Díky tomu jej opět snadno ukonejšíte a znovu uspíte.

Chůvičky mohou kromě samotného zvuku přenášet i obraz. Smart i video chůvičky dále bývají vybaveny otočnou kamerou. To znamená, že kameru lze na dálku otáčet dle potřeby. Některé typy mohou mít i zabudované noční světlo a mnoho dalších funkcí.

Mobilní aplikace jako chůvičky

Mezi smart chůvičky by se tak daly zařadit i mobilní aplikace, které plní stejnou funkci jako chůvičky hardwarové. Výhodu oproti hardwarovým chůvičkám mají hlavně tu, že jsou volně přenosné a jediné co potřebují k funkčnosti je právě zmíněné internetové připojení. Rodičovskou jednotku, což je mobilní zařízení, tak u sebe můžete mít nepřetržitě. A díky tomu, budete mít dítě kdykoli a kdekoli pod plným dohledem.

Aplikací se na trhu nabízí nepřeberné množství. Každá z nich má základní funkce, jako je možnost přenosu obousměrného videa, nebo zvuku. Další vám mohou poskytnout také noční režim, případně detekci pohybu.

Jedna z nich je například Annie Baby Monitor, která má i velké množství dalších funkcí, mezi které by se dal zařadit i detektor hluku, notifikace v případě nízké úrovně baterie, ale také možnost mít chůvičku v hodinkách.

Pokud vás tato varianta chůvičky zaujala můžete se dozvědět více na informačním webu. Případně si aplikaci rovnou stáhnout a vyzkoušet 3denní zkušební verzi pro iOS nebo pro Android.

Další články