Jídlo a pitíZdraví a krása

Proč je dobré pít pivo?

Proč je dobré pít pivo?

Pivo – národní nápoj, na který je hrdý skoro každý Čech. I když tento žlutý mok patří mezi alkohol, pokud ho pijeme v malém množství, našemu zdraví určitě více prospívá než škodí. Ukážeme vám několik důvodů, proč je dobré čas od času zajít do hospůdky “na jedno”.  

MENŠÍ STRES, DOBRÁ PAMĚŤ A LEPŠÍ SPÁNEK

Ve zkratce – pivo v žaludku, klid na duši. Samozřejmě jen v malém množství. Podle vědeckých studií totiž pití piva zlepšuje kognitivní funkce mozku a slouží jako prevence například Alzheimerovy choroby nebo demence. Tento populární nápoj z chmele obsahuje navíc kyselinu nikotinovou a laktoflavín – látky, mající velký vliv na kvalitu našeho spánku.

SNIŽUJE CHOLESTEROL A CHRÁNÍ SRDCE

Cholesterol je steroidní látka, která mnohým z nás způsobuje v životě těžké chvíle. Američtí vědci zjistili, že pití piva snižuje hladinu LDL cholesterolu, tedy toho “špatného” a naopak zvyšuje hladinu “cholesterolu HDL – toho “dobrého”. Pivo obsahuje kromě zdraví prospěšného chmele také velké množství vitamínu B, který působí jako ochrana před krevními sraženinami a snižuje také riziko kardiovaskulárních onemocnění. Je dokázáno, že díky přiměřenému pití piva máme v pořádku krevní tlak a hrozí nám také například menší riziko infarktu a jiných srdečních onemocnění.

Pokud patříte mezi milovníky piva, určitě by se vám mohlo hodit také kvalitní výčepní zařízení.

PEVNÉ KOSTI A ZDRAVÉ LEDVINY

 Je to tak, pitím piva posilujeme nejen naši celkovou imunitu, ale také například naše kosti. Tento celosvětově proslulý nápoj totiž obsahuje vápník, fosfor a křemík – tři látky, které podporují zdraví růst naší tělesné schránky. Například přítomnost křemíku v pivu výrazně zlepšuje hustotu kostí a přispívá tak k ochraně před nemocí zvanou osteoporóza.

Některé vědecké studie také dokázaly, že lidem pijícím pravidelně lahodný pivní mok hrozí menší riziko vzniku ledvinových kamenů.