Zdraví a krása

Krásná pleť i v zimě

Krásná pleť i v zimě

Zdravá a krásná pleť je přáním každé z nás. Někteří za ni vděčí svým genům, většina proto ale musí něco udělat. Mít krásnou pleť bez viditelných nedokonalostí může mít téměř každá z nás. Důležité je naučit se, jak o pleť správně pečovat.

Základem je důkladné odličování.

Odhoďte výmluvy, že nemáte čas a zaveďte si každý večer pětiminutovou rutinu. Uvidíte, že si na čištění pleti po pár dnech zvyknete tak, že bez odlíčení už neusnete. A na první výsledky už se můžete těšit po třech týdnech, přesně tak dlouho totiž trvá výměna kůže.

Používejte speciální přípravky na odličování pleti a jiné na odličování očí. Pokožka kolem očí je daleko citlivější než pleť kdekoli jinde, proto potřebuje speciální péči. Řada značek prodává odličovací přípravky s nejrůznějšími látkami, které nejen hydratují oční okolí, ale například i stimulují růst řas.

V zimě pokožka čelí větru, mrazu, ale i sluníčku, a proto je v tomto období vysušenější než po zbytek roku. Vyhněte se tedy odličujícím gelům nebo micelárním vodám, které by ji zbytečně vysušovali a raději sáhněte po odličovacím krému či mléku. Na odlíčenou pleť naneste tonikum, které ji zklidní a dodá hebkost.

Nezapomínejte ani na hydratační krémy. Čím více budete pokožku hydratovat, tím lépe předejdete předčasným vráskám a brzkému stárnutí pleti. Je dobré rozlišovat denní a noční krém, kdy denní pokožku hydratují a noční napomáhájí regeneraci po náročném dni. Zatímco přes léto si vystačíte s lehčími krémy, v zimně volte spíše hutnější typy, zabráníte tak vzniku šupinek a popraskaným tvářím.

Jednou za týden si vyhraďte chvilku navíc a použijte pleťovou masku nebo peeling. Odstraníte tím staré buňky a pleť bude rozzářenější. Vynechte ale hloubkové čistící masky, pro kterých bude pokožka napnutá a vysušená, vhodnější bude hydratační varianta.

Spoustu z nás zapomíná na UV ochranu, což je veliká chyba. Sluneční paprsky jsou v zimě téměř stejně agresivní jako v létě. Až budete nakupovat krém, zkontrolujte složení a kupte nějaký, který vás zároveň bude chránit před slunečním zářením.

Malé změny bude potřeba udělat i v líčení. Omezte pudrové produkty a matující make-upy a raději používejte tekuté verze, pod které nanesete podkladovou bázi.  Nezapomeňte ani na rty a pořiďte si balzám, který nanesete pod rtěnku nebo lesk na rty.

Na první pohled se procedura může zdát trochu náročnější, ale uvidíte, že si na tyto kroky rychle zvyknete, odměnou vám bude krásná pleť a investovaný čas se vám brzy vrátí. Pojďte se do toho pustit ještě dnes.