Zdraví a krása

Jak rozčesat extrémně zacuchané vlasy

Jak rozčesat extrémně zacuchané vlasy

Zvýšené cuchání vlasů trápí nejednu ženu. V první řadě mu lze účinně předcházet. A to už při mytí, kdy je vhodné povolat „do zbraně“ kondicionér. Stejně tak je lepší na spaní nosit vlasy svázané do volnějšího culíku nebo zapletené do copu, aby se během noci nepřeležely. Co si ale počít, pokud se vám i přes veškerou snahu vaše kadeře zacuchají a potřebujete je rozčesat? Existují i lepší rady než hrubá síla.

  • Na zacuchané vlasy nepoužívejte násilí.
  • Vezměte si na pomoc kartáč Tangle Teezer a kondicionér či speciální přípravek na rozčesání.
  • Pomohou vám i různé typy olejů nebo jablečný ocet.

Vezměte si na pomoc Tangle Teezer

Kartáč, který díky svému plastovému provedení vypadá jako hračka pro malá děvčátka, umí být překvapivě účinným pomocníkem pro zacuchané vlasy. Jeho štětiny se totiž dokáží v kritickém místě ohnout. Proto vlasy nevytrhávají, navíc je česání s tímto unikátním kartáčem bezbolestné a vhodné tedy i pro děti. Ohebné štětiny jsou vhodné dokonce i na mokré vlasy. Vlasy jsou navíc po použití Tangle Teezeru uhlazené a lesklé.

Dejte šanci kartáči z kančích štětin

Některým majitelkám dlouhých vlasů, ale i maminkám se pro rozčesávání vlasů malých holčiček osvědčil také kartáč z kančích štětin. Ovšem pozor, pro česání extrémně zacuchaných vlasů jej některé zdroje nedoporučují a stejně tak se nehodí pro česání vlasů mokrých. Tento kartáč má výhodu hlavně v tom, že dokáže vyčesat z pokožky vlasy přirozený maz a rovnoměrně jej distribuovat do délek a konečků. Díky tomu získává kštice přirozenou ochranu.

Zkuste kondicionér

Navzdory pravidelné péči vás mohou zacuchané vlasy i dál nehezky potrápit. Nebojte se proto uchýlit se k lahvičce s kondicionérem i v případě, že řešíte náhlou vlasovou „kalamitu“. Postačí menší množství, které nanesete rovnou do zacuchaných vlasů a pokusíte se je hřebenem šetrně rozčesat. Pomoci vám mohou i speciální přípravky na rozčesávání vlasů, pokud je doma máte. Obvykle mívají praktickou podobu spreje. Vlasům poskytnou výživu a dokáží je zjemnit. Více informací o kondicionérech se dočtete například v tomto článku o výběru nejlepších.

Použijte olej či ocet

Jestliže v koupelně žádný vhodný přípravek nemáte a s podobným „nadělením“ na hlavě se vám kromě toho zrovna nechce běžet do drogerie, můžete si pomoci i prostředky, které určitě doma najdete. Jen místo do koupelny zamiřte do kuchyně. Dobrým pomocníkem vám může být olivový olej nebo jablečný ocet. Olivový olej však samozřejmě bude vyžadovat, abyste si umyli poté ještě hlavu běžným způsobem a z vlasů tak odstranili nadbytečnou mastnotu. Na péči o konečky se podobně dobře hodí i kokosový olej.