Jak mít kudrnaté vlasy – návod krok po kroku

Nadělila vám příroda vlasy rovné jako „hřebíky“? Většina žen zpravidla není spokojena s dílem přírody a sní o tom, co nemá. Svůj sen o volných plážových loknách si však můžete splnit nebo si klidně dopřát dokonce „princeznovské“ prstýnky.

Jen si k tomu musíte vybrat vhodný způsob úpravy vlasů. V první řadě je nejen potřeba vědět, jak na to, ale je nezbytné počítat i s tím, že své hřívě většinou i budete muset věnovat nějaký čas. Co byste měla vědět, než se rozhodnete pro kudrnatý účes?

  • Kudrnaté vlasy je možné získat mnoha způsoby podle toho, kolik chcete věnovat peněz i času.
  • Využít můžete copánky, natáčky, kulmu i profesionální trvalou.

Copánky

Nejjednodušším způsobem, jak docílit kudrnatých vlasů, je uplést si z vlhkých vlasů copánky. Vlasy by neměly být mokré a je ideální nechat si copánky na hlavě přes noc. Spát se vámi s nimi bude na rozdíl od natáček pohodlně.

Výsledný vzhled vlnek můžete ovlivnit množstvím copánků, čím budou drobnější a více utažené, tím kudrnatější „výsledek“, vás čeká.

Pokud nemáte trpělivost „motat“ na celé hlavě copánky, což hlavně pro dlouhovlásky může skutečně být velmi náročné, stačí si uplést tzv. rybí cop. Jak na něj? Rozdělte si vlasy na dvě části. Klíčové pro správný výsledek je vždy vyčlenit tenký pramínek vlasů, který vrchem propletete přes první část a a spodem k druhé polovině vlasů.

Natáčky

Vybavíte si při slově „natáčky“ jedině něčí otravnou tchyni v zástěře? Moderní natáčky už jsou naštěstí trochu jinde.

Pohodlně se s nimi pracuje a vykouzlíte si s nimi lokny přesně podle svých představ. Pakliže si nechcete vlasy ničit teplem, pořiďte si místo elektrických natáček měkké pěnové papiloty. Vlasy se před natočením musí namočit, pro urychlení efektu je můžete vysušit fénem, ale stačí je nechat i volně uschnout.

Kulma

Jestliže jste zručná a není vám líto vyšší finanční investice, můžete si pořídit také kulmu. O něco snazší práci pak budete mít s automatickou kulmou.

Pracovat s kulmou chce trochu cviku. Pokud se to ale naučíte, odměnou vám budou krásné vlny vytvořené snadno a rychle. Úplné začátečnice ocení kulmu klešťovou. Toužíte-li po přirozených vlnách, pořiďte si kulmu kónickou. Eliptická kulma zase slouží pro vytvoření stejnoměrných vln a nemá kleště.

Trvalá

Nechcete svému účesu v každodenním „provozu“ věnovat pozornost a nebojíte se investovat? Šikovná kadeřnice vám vykouzlí přirozeně vypadající trvalou. Soudobé kadeřnické techniky se naštěstí již dávno vymanily z divokého afra typického pro 80. léta.

Nevýhodou je kromě finanční náročnosti i to, že se jedná o chemický proces, který zatěžuje vlasy. Navíc je, v duchu svého názvu, skutečně trvalá. Během několika měsíců se sice může více „uvolnit“, ale prakticky se jí nezbavíte, musí odrůst, případně lze vlasy ostříhat, když už se vám kudrnatý účes nelíbí.