Zdraví a krása

Zázrak na jizvy – zkuste tyto 2 tipy!

Zázrak na jizvy – zkuste tyto 2 tipy!

Jste po úrazu, po porodu nebo jste se jen spálili u vaření a vznikla vám na těle nevzhledná památka v podobě jizvy? Co dělat s jizvou, aby zmizla nebo alespoň výrazně zesvětlela? Existuje nějaký zázrak na jizvy? Ano, existuje. Tajemství tohoto zázraku spočívá v potravině, kterou má každý doma – cibule! Ať už zde mluvíme o cibulovém přípravku z lékárny a nebo o domácí cibulové terapii, výsledky jsou skvělé a rozhodně se vyplatí vyzkoušet! Můžete vyzkoušet:

  • krém Contratubex
  • domácí cibulové terapie

Krém Contratubex

Contratubex je speciální gel, který je určen k léčení a redukci jizev různého původu. Jeho složení je jedinečné a je založeno na synergickém působení tří aktivních složek: alantoinu, heparinu a cibulovému extraktu. Tyto složky přispívají k regeneraci pokožky a zlepšují její celkový vzhled.

  • Alantoin podporuje hojení ran a regeneraci tkáně.
  • Heparin má antikoagulační účinky, přispívá k udržení vlhkosti v pokožce a zlepšuje její pružnost.
  • Cibulový extrakt pak pomáhá snižovat zánět a otok, zabraňuje nadměrné tvorbě jizvené tkáně a podporuje obnovu zdravých buněk.

Contratubex je určen k léčení jak čerstvých, tak starých jizev. Jeho pravidelné používání může vést k výraznému zlepšení vzhledu jizev, zmenšení jejich velikosti a zmírnění případného svědění či bolesti.

Mohlo by vás také zajímat: Jak se chovat po operaci štítné žlázy

Cibulová terapie

Cibule je známá svými protizánětlivými a antibakteriálními vlastnostmi, a proto je často využívána v domácí kosmetice. K léčení jizev se nejčastěji používá cibulový džus, který se aplikuje přímo na postižené místo.

Cibulová terapie probíhá následovně:

  • Cibuli je třeba nejprve oloupat a nastrouhat na jemno.
  • Poté se vymačká šťáva, kterou následně aplikujeme na jizvu.
  • Na jizvu se následně položí sterilní obvaz a nechá se působit alespoň hodinu, ideálně třeba přes noc.

Přestože cibulová terapie vyžaduje trpělivost a pravidelnost, výsledky mohou být velmi povzbudivé. Cibule pomáhá snižovat zánětlivost, otok a zarudnutí jizvy, a přispívá tak ke zlepšení jejího vzhledu.

Obě metody, ať už Contratubex nebo cibule jsou relativně jednoduché, bezpečné a přístupné každému. S trochou trpělivosti a pravidelnosti můžete dosáhnout skutečně pozoruhodných výsledků.

Zdroj: Contractubex.com