Technologie

Zařízení není kompatibilní s touto verzí

Zařízení není kompatibilní s touto verzí

Snažíte se na svůj mobil nainstalovat novou aplikaci, ale zobrazuje se vám přitom hláška, že zařízení není kompatibilní s touto verzí? Připravili jsme pro vás článek, kde si rozebereme příčinu a možné řešení problému.

Proč není zařízení kompatibilní s vybranou verzí?

V samotném začátku našeho článku si musíme vysvětlit, že hláška „zařízení není kompatibilní s touto verzí“ se zobrazuje v případě, že vaše verze operačního systému je zastaralá. To znamená, že aplikace není z jeho strany podporována a nemůže být zajištěn její bezproblémový provoz. V podstatě tak existují jen dvě možné řešení nastalé situace:

  1. Aktualizace operačního systému
  2. Pořízení novějšího zařízení s novější verzí systému

Mohlo by vás také zajímat: Jak se přihlásit na Messenger bez hesla

Řešením je aktualizace softwaru

První možnost bude pro většinu uživatelů pravděpodobně schůdnější. Jestliže jste si na telefonu nepovolili automatické aktualizace, je totiž možné, že vám bude stačit manuální nainstalování novější verze systému. Verzi operačního systému a možnost aktualizace naleznete v nastavení zařízení.

Problémem je, že na starší zařízení již s odstupem času nemusí přicházet potřebné aktualizace a instalace aplikací se tak stává prakticky nemožnou.

Pořízení nového zařízení

Z tohoto důvodu je možné, že budete potřebovat pořídit nové zařízení. Jestli se tak rozhodnete, detailně si v jeho specifikacích ověřte, jakou verzí operačního systému disponuje. Zejména levnější modely totiž mohou mít starý software. Naštěstí jsou informace vždy snadno dostupné v produktových popiscích a vaše orientace je tak zásadně usnadněna.

Zdroj: Helpdeskgeek.com