Zábava

Nuda v Brně? Ani nápad! Přinášíme vám několik tipů, jak si v moravské metropoli aktivně odpočinout.

Nuda v Brně? Ani nápad! Přinášíme vám několik tipů, jak si v moravské metropoli aktivně odpočinout.

Lidské tělo je fascinujícím dílem přírody schopným mnohdy až neuvěřitelných výkonů. Bylo navrženo pro vytrvalé pronásledování zvěře, kterým se lidé dlouhé věky živili. Během poslědních tisíc let jsme však svůj denní program proměnili z vytrvalostních běhů na vytrvalé sezení v kancelářských židlích a není tak divu, že v důsledku této změny naše těla trpí.

Nejčastějším projevem této změny životního stylu je bolest zad způsobená jak nepřirozenou pozicí páteře během dlouhodobého sezení, tak ochabnutím stabilizačního svalstva kvůli jeho nepoužívání. Řešení tohoto problému je přitom vcelku jednoduché – máte-li sedavé zaměstnání, které vám neposkytuje dostatek pohybu, je nezbytné věnovat se po práci aktivitám, které to pomohou napravit. V tomto článku vám nabídneme několik možností dostupných v Brně.

Maximus resort

Pokud se po práci necítíte na veliké sportovní výkony, vhodným řešením pro vás může být večer strávený ve wellness resortu. Sauny vám pomohou s prokrvením svalů, masáže přinesou příjemné uvolnění a celkově se bude vaše tělo cítit zregenerované. Zřejmě nejoblíbenějším brněnským wellnessem je resort Maximus u přehrady, který svým návštěvníkům nabízí 12 jedinečných saun, v nichž si na své přijde skutečně každý. Vedle nich si můžete vybrat masáž upravenou vám přímo na míru, zaplavat si v některém z bazénů či si jen tak užívat v relaxačních zónách.

Yoga Brno

Pro kompromis mezi klidným relaxem a aktivním odpočinkem snad není vhodnější možnost než jóga. Při ní uvolníte jak svoji mysl, tak své tělo a nepotřebujete pro to nic jiného než pohodlné oblečení a podložku. Na internetu najdete bezpočet kurzů, zdarma i placených, a můžete tak jógu cvičit v pohodlí domova nebo kdekoli se vám zachce, nicméně pokud preferujete skutečný dohled zkušených trenérů, můžete docházet do studií, kde vás provedou jednotlivými polohami krok za krokem. Yoga Brno je jedním z takových míst a pro své pohodlí si můžete vybrat rovnou ze tří studií – na Zábrdovické, Dobrovského či Lidické – abyste to měli na své lekce odevšud kousek.

Na kole z Brna do Vídně

Fanoušci cyklistiky si na své zaručeně přijdou na cyklostezce spojující moravskou a rakouskou metropoli. Díky jejím 170 kilometrům se nejedná o program na večer po práci, nicméně jako víkendový útěk od všudypřítomných monitorů zafunguje perfektně. Cyklostezka je značena číslem 5 a cestou protíná moravské i rakouské vinařské oblasti, které nabízejí příjemnou možnost odpočinku. Je-li takováto cesta nad vaše síly, ale přesto byste ji chtěli absolvovat, dnešní doba vám vychází maximálně vstříc v podobě elektrokol, která vám cestu značně usnadní. Že máte klasické kolo a nechcete si kupovat ještě i to elektrické? Žádný problém! I do vašeho kola jde nahnat trocha elektřiny, zajeďte se podívat například do servisu Citybikes v Králově poli a nechte se poučit o přestavbě vašeho kola na elektrokolo. Případně můžete samozřejmě pořídit některý z elektrických modelů. Informace a rady k výběru takového kola najdete například v tomto článku.

Karate klub Brno

V případě, že po práci preferujete dynamičtější trávení času, je Brno připraveno i pro vás. Navštěvovat můžete tréninky nejrůznějších bojových sportů či umění, z nichž největší zvuk v uších nás všech má snad právě karate. Stanete-li se členy Karate klubu Brno, získáte skvělou fyzickou kondici, zlepšíte svou psychickou pohodu a v neposlední řadě získáte větší sebevědomí co do schopnosti ubránit se případným agresorům.

Ať už po dni prosezeném u počítače preferujete více či méně náročné způsoby odpočinku, dbejte na to, abyste svému tělu dopřávali dostatek fyzické aktivity, která jej udrží zdravé a funkční, stejně jako psychického uvolnění, které na něj bude mít nemenší dopad. A pokud se vám právě na mysl dere představa domácích povinností, kvůli kterým už po práci nezbývá chuť ani síla na cokoli jiného, vězte, že, alespoň některé z nich, mohou být vykonávány zcela bez vaší přítomnosti. Dnešní doba nabízí skutečně téměř neomezené možnosti, a tak neváhejte zapnout sušičku, která vás zbaví povinnosti vyprané oblečení ještě přežehlit, nebo robotický vysavač, který vám ušetří půlhodinku luxování, zatímco vy si budete užívat zaslouženého relaxu. A pokud tento výstřelek chytré techniky ještě nevlastníte, můžete si jej vybrat podle některého z profesionálních srovnávacích testů robotických vysavačů.

Let balónem

Láká vás i o něco dobrodružnější vyžití? Pak můžete vyzkoušet třeba interaktivní let balónem v Brně a okolí. Braun lítá vám nabídne lety pro 2 až 6 osob. Kromě nezapomenutelného vyhlídkového letu se můžete těšit také na záznam z 360° kamery, profesionální fotky, osobní kontakt s majitelem společnosti nebo garanci letu pouze v pěkném počasí. Letenku navíc zakoupíte přímo u balonářů bez zprostředkovatele.