Zdraví a krása

Za jak dlouho se opálím v soláriu

Za jak dlouho se opálím v soláriu

Chcete se opálit a kladete si otázku „za jak dlouho se opálím v soláriu“? Před návštěvou byste měli být obeznámeni s několika důležitými informacemi, které si rozebereme v následujícím článku.

Nepočítejte s okamžitými výsledky

Možná vás zklameme, ale okamžité výsledky opalování po první návštěvě solária neuvidíte. Pro dosažení vysněného odstínu barvy vaší kůže proto budete muset přistupovat k opalování konzistentněji.

Vše je individuální

Zároveň je nutné chápat, že rychlost opálení je silně determinována tím, jaký máte typ kůže. Existuje 6 různých druhů kůže, které mají jiné predispozice k dosažení vysněného odstínu. Pokud se špatně opalujete na slunci, je velká pravděpodobnost, že i v soláriu bude opalování obtížnější.

Mohlo by vás také zajímat: Jak pečovat v zimě o pleť

Průměrně je potřeba více návštěv

Obecně však platí, že první známky opálení se na kůži projevují po zhruba třech až pěti návštěvách solária. Zároveň platí, že mezi jednotlivými návštěvami solária byste měli dodržet rozestup minimálně 48 hodin a také, že byste neměli absolvovat více než 50 návštěv za rok.

Za jak dlouho se tedy opálíte v soláriu bude záležet mimo jiné i na tom, jak si rozvrhnete v čase své návštěvy.

Dbejte na své bezpečí

Pokud návštěvu solária zvažujete, vezměte v potaz, že na první místě by mělo být vždy bezpečí vaší kůže. Proberte vše s vašim dermatologem a v žádném případě neporušujte obecné zásady opalování, jinak riskujete vážné zdravotní problémy.

Zdroj: Halosalons.co.uk