Zdraví a krása

Vzhled alkoholika: 4 nejčastější znaky, kterých si můžete všimnout

Vzhled alkoholika: 4 nejčastější znaky, kterých si můžete všimnout

Alkoholismu má negativní dopady na zdraví člověka. Podepisuje se mentální i fyzické stránce lidského těla a při dlouhodobém pití je navíc ovlivněn poměrně podstatně i zevnějšek. Jaký je typický vzhled alkoholika? Přestože u každého se projevuje časté pití trochu odlišně, obecně můžeme konstatovat, že mezi časté projevy patří:

  • změny na kůži
  • změny tělesné hmotnosti
  • zanedbání osobní hygieny
  • častá viditelná zranění

Změny na kůži

Pravděpodobně nejexplicitnějším ukazatelem projevů alkoholismu jsou změny na kůži závislého člověka. Největší změny pak uvidíte konkrétně na kůži v obličeji. Často se dostavuje například typické zarudnutí, kruhy pod očima nebo nadměrné akné nebo i různé druhy kožních zánětu a chorob. Výjimkou není ani žloutnutí kůže v důsledku poškození jater a žloutenky, která je často spojena s alkoholismem.

Mohlo by vás také zajímat: Obličej alkoholika

Změny tělesné hmotnosti

Nadměrná a pravidelná konzumace alkoholu také velmi často vede ke změnám v jídelníčku alkoholika. Jedním extrémem je situace, kdy alkoholik kvůli konzumaci alkoholu zanedbává příjem živin a jeho váha tak rapidně klesá. Na druhou stranu se stává i to, že alkoholici mohou začít na váze přibírat z důvodu navýšení kalorického příjmu konzumací vysokokalorických alkoholických nápojů.

Zanedbání osobní hygieny

Další z příznaků v našem článku není čistě fyzického charakteru spojeného se stavem organismu. Alkoholici v mnoha případech velmi zanedbávají svůj zevnějšek a nestarají se o sebe. Mohou tak zapáchat, nosit špinavé oblečení nebo mít třeba neupravené vlasy.

Častá viditelná zranění (modřiny a jizvy)

Konzumace alkoholu má vliv na snížení počtu krevních destiček. To má za následek zvýšenou pravděpodobnost tvorby modřin. Alkoholici tak i při sebemenším škrábnutí mohou přijít k poměrně dramaticky vypadajícím poraněním.

Zdroj: Priorygroup.com