Jídlo a pití

Kde koupit Vlnky v roce 2023

Kde koupit Vlnky v roce 2023

Vlnky byly po dlouho dobu jednou z velmi oblíbených sladkostí, které si v tuzemsku vychutnávaly nejen děti. V roce 2011 však tato cukrovinka zmizela z regálů místních obchodů i supermarketů, což vyvolalo vlnu nevole. I v dnešní době se tak lidé stále ptají, kde koupit Vlnky a zajímají se, zda jsou ještě někde dostupné. To si rozebereme v následujícím článku.

Je možné vlnky stále koupit?

Odpověď na otázky, kde koupit Vlnky je bohužel velmi jednoduchá – oficiální cestou si je totiž nepořídíte.

Jedinou možností, jak si ikonickou sladkost pořídit je tak nákup na různých internetových tržištích a bazarech. V nich se produkty čas od času objeví. Je však důležité brát v potaz, že se logicky vždy jedná o potraviny s prošlým datem trvanlivosti i o několik let a nejsou tedy rozhodně vhodné ke konzumaci, ale spíše jako sběratelský artikl.

Výrobu ukončil údajný malý zájem

Společnost Mondelez, která za výrobou legendární sladkosti stála odůvodnila ukončení její výroby tím, že dle jejích průzkumů o ni exponenciálně klesal zájem. Problém byl i v tom, že specifický tvar vyžadoval k výrobě speciální formy, které nebylo možné používat pro výrobu jiných druhů sladkostí.

Sečteno a podtrženo přestala být produkce Vlnek pro Mondelez dále tolik rentabilní.

Mohlo by vás také zajímat: Nejsladší odrůdy rajčat – jednotlivé druhy a jejich vlastnosti

Existuje naděje, že se vrátí do obchodů?

Díky neustálému zájmu ze strany veřejnosti existuje v internetových článcích několik zmínek o možném návratu výroby Vlnek. V souvislosti s dotazy novinářů se však mluvčí společnosti vyjádřili k obnově odkazu ikonické sladkosti vždy zamítavě nebo nejednoznačně a v nejbližší době tak můžeme na obnovu pravděpodobně zapomenout.

Zdroj: Mondelezinternational.com