Ostatní

Vidí nás zemřelí? Mnozí věří, že ano

Vidí nás zemřelí? Mnozí věří, že ano

Vidí nás zemřelí? To je otázka, kterou si někdy položil snad každý z nás. Přestože samozřejmě neexistuje žádná vědecká evidence o kontaktu zemřelých s pozůstalými, náboženství o těchto jevech v mnoha případech referuje. V následujícím článku se na podobné výklady podíváme a odpovíme na vaše otázky.

Jsou naši zemřelí blízcí našimi strážci?

Na tuto otázku se snaží odpovědět ve článku na webu Gudeposts.org, Dr. Charity Virkler Kayembe , který má doktorát z biblických studií. Ve svých odpovědích uvádí, že naši milovaní se po smrti nemohou stát andělem, protože se jedná o oddělenou skupinu bytostí.

A co komunikace zemřelých s naším světem

Výše uvedené však samozřejmě nevylučuje, že komunikace zemřelých s pozůstalými může fungovat na jiných než ochranných úrovních. Zmíněný autor však nepředpokládá ani tyto skutečnosti. Uvádí, že podobná znamení vycházejí od Boha, který volí taková znamení aby nás podpořil, motivoval a dohlížel na nás.

Mohlo by vás také zajímat: Bolí kremace?

Výklady se různí

Díky absenci možností potvrzení či vyvrácení posmrtného života se však samozřejmě názory na tuto problematiku poměrně zásadně liší. Populární autorka Concetta Bertoldi dokonce ve své knize uvádí, že mrtví mohou sledovat pozůstalé během rutinních aktivit jako je sprchování nebo noční návštěvy ledničky. Zároveň konstatuje, že není důvod se návštěv zemřelých obávat, protože nám nemohou nijak ublížit.

Najděte si svůj pohled na věc

Nakonec je tedy důležité konstatovat, že každý člověk by si měl zvolit svůj vlastní pohled na věc ohledně problematiky zesnulých blízkých. Pokud vám pomůže důvěra v posmrtný kontakt pomoci překonat smutek, rozhodně není nic špatného na sledování mystických znamení.

Zdroj: Today.com