Ostatní

Vidět ve snu mrtvého živého: 4 možné významy

Vidět ve snu mrtvého živého: 4 možné významy

Zajímá vás, jaký význam má vidět ve snu mrtvého živého? Pokud ve vašich snech pravidelně „ožívají“ vaši zesnulí blízcí, může se jednat o jeden z následujících symbolů či významů:

  • Smutek či strach
  • Provázení
  • Přesun
  • Pocit viny

Smutek či strach

První z významu, který je spojený s viděním mrtvých osob ve snech je smutek po jejich přítomnosti. Pokud je úmrtí čerstvé nebo pro vás byl zemřelý skutečně velmi důležitý ve vašem životě, je možné, že sny představují specifický způsob truchlení. Podobnou emocí je pak i strach, který je nejčastěji spojovaný s obavami z úmrtí a nevysvětlitelností dění po smrti.

Mohlo by vás také zajímat: Sen o někom, kdo se mi líbí: 3 možné významy

Provázení

Pokud před vámi stojí složitá rozhodnutí nebo velké životní kroky a ve snu se vám zjevuje zemřelý člověk, který byl ve vašem životě významnou autoritou, možná se jedná o podvědomé signály obsahující rady. Vedení a provázení od zemřelého vám může pomoci vykročit na správnou cestu.

Přesun

Ve snech, kdy se zemřelými zažíváte pozitivní emoce můžete hledat i význam určitého přenesení se přes dlouhotrvající smutek a šanci na nové začátky s chladnější hlavou.

Pocit viny

V případě, že se vám naopak ve snech vrací negativní vzpomínky a emoce, možná cítíte k zemřelé osobě určitou vinu a těžko si odpouštíte své chování k ní. V těchto případech je vhodné vyhledat pomoc psychologa nebo psychoterapeuta, aby vaše problémy postupně nepřerůstaly aktuální meze.

Zdroj: Mentalhealthcenter.org