Zdraví a krása

Vibro Shaper funguje?

Vibro Shaper funguje?

VibroShaper je prezentovaný jakožto inovativní fitness přístroj. Co všechno podle výrobce dokáže a funguje i reálně?

Funguje Vibro Shaper?

Cvičení na vibračních plošinách včetně VibroShaperu lze brát jakožto zajímavou inovaci klasických cvičebních metod. Provádět lze prakticky všechny cviky, které se cvičí na pevné podložce. Nejčastěji jsou ale jednotlivé cviky orientovány na procvičení problematických partií, jako je břicho, stehna nebo hýždě.

Stejně tak pomůže všem, kteří jsou časově vytížení a chtějí z menšího množství času vytěžit maximum z pohledu efektivity cvičení.

Ovšem pozor, VibroShaper jednoznačně nefunguje jakožto zázračný „rozpouštěč“ nadbytečných kilogramů. Bez zapojení vůle se žádných výsledků nedočkáte, stále by měla tedy být prioritou úprava životního stylu. To kromě dostatečného pohybu obnáší zejména v případě hubnutí i změnu jídelníčku. I menší změna způsobu stravování k lepšímu pomůže, pro efektivní hubnutí je však dobré držet nějakou dietu. Za zkoušku stojí například osvědčená nízkosacharidová dieta.

Co jsou vibrační plošiny

VibroShaper patří do kategorie tzv. vibračních plošin. To jsou zařízení určená především pro domácí fitness cvičení. Využívají se jakožto pomůcka pro balační cvičení. Vibrační plošina funguje tak, že nás narušováním stability těla a nutí nás zapojovat řadu svalových partií.

Používat je lze i pasivní formou, pak nicméně musíme počítat s nižší účinností. Dominující je pak spíše masážní funkce a příjemný relaxační efekt.

Základní funkcí jsou vibrace, které způsobují svalové kontrakce. Navzájem se od sebe jednotlivá provedení těchto pomůcek liší především druhem vibrací. Společnou naopak mají efektivitu. Uvádí se, že s těmito zařízeními bychom měli hubnout až 3x rychleji než s běžnými fitness stroji.

Jak funguje Vibro Shaper

Vibrační plošina Vibro Shape je vybavena systémem horizontálních oscilačních vibrací. To během cvičení způsobuje 50 stahů svalstva během jediné minuty.

Toto zařízení slibuje, že se všestranným způsobem postará o vaši tělesnou kondici. Svoje tělo s ním dostanete do formy a snadno spálíte nadbytečné kalorie. K tomu by vám mělo stačit cvičení pouze 10 minut denně.

Škála funkcí je skutečně rozmanitá:

PořadíFunkce
1.99 rychlostních stupňů
2.3 stupně intenzity
3.časovač v rozmezí 1 až 10 minut
4.manuální ovládání i možnost užití dálkového ovladače
5.možnost použití odporových pásů
6.maximální nosnost 100 kg