Bydlení a zahradaNezařazené

Vestavná trouba rozměry

Vestavná trouba rozměry

Zařizujete si domácnost, případně toužíte po její modernizaci? V takovém případě se může jednou z jejích ozdob stát vestavná trouba, kterou lze díky její konstrukci umístit přesně do takové výšky, jež nejvíce vyhovuje potřebám majitele domácnosti. Cena trouby přitom není nijak závratná, pokud na ni nemá majitel přehnané nároky.

Vestavné trouby a jejich výhody

Jaké jsou největší přednosti vestavné trouby?

  • Je možné ji kombinovat skoro se všemi varnými deskami (plynovými, sklokeramickými, indukčními, elektrickými i kombinovanými).
  • Disponuje funkcí 3D pečení. Díky tomu lze připravovat na několika úrovních více druhů pokrmů současně, aniž by došlo ke smísení jejich chutí.
  • Vyšší modely vestavných trub umožňují vaření za využití páry. Toto pečení je v porovnání s klasickým zdravější.

Nejoblíbenější vestavné trouby a jejich rozměry

Je samozřejmé, že rozměry vestavné trouby musí být v souladu s otvorem v kuchyňské lince. V následující tabulce jsou ve stručnosti představeny nejznámější vestavné trouby a jejich rozměry.

ZnačkaVýškaŠířkaHloubka
Bosch HBG6750S159,5 cm59,5 cm54,8 cm
Beko BVR 35500 XMS59,5 cm59,4 cm56,7 cm
Mora VT 777 BX59,5 cm59,7 cm56,7 cm

Běžně se v nabídce prodejců nachází trouby o šířce 60 cm, větší rodiny si mohou zvolit rozměr až 90 cm. Objem vestavných trub se pohybuje mezi 50-70 litry, přičemž mají různý počet pater od 3 do 7.

Způsoby vestavění trouby v kuchyňské lince

Jaké jsou dva nejoblíbenější způsoby vestavění trouby v kuchyňské lince?

  • První volbu představuje vestavěný spotřebič v kombinaci s kuchyňskou varnou deskou. Příznivci tohoto řešení mají možnost využít polyvalentní kombinaci trouby a plynové, sklokeramické nebo indukční varné desky. Oba spotřebiče jsou ovládány z panelu, který se nachází na přední straně trouby.
  • Druhá varianta řešení spočívá v umístění trouby samostatně do libovolné výšky. Zde je trouba vybavena vlastním ovládáním.