Bydlení a zahrada

Proč investovat do vchodových dveří do bytu?

Proč investovat do vchodových dveří do bytu?

Bezpečnostní dveře do bytu patří mezi nejdůležitější součásti zabezpečení vašeho domu. Ročně je v ČR vykradeno přes 11 000 domácností a v drtivé většině právě dveřmi. Do klasických vchodových se zloději dostanou bez větší námahy doslova za pár vteřin. Pokud chcete svůj domov pořádně zabezpečit, měli byste si pořídit bezpečnostní dveře.

Bezpečnostní vchodové dveře do bytu jsou pro zloděje překážkou, kterou překonají jen těžko. Pokud jsou správně vybrané a nasazené v bezpečnostních zárubních, tak zloději nemají šanci. Často je odradí už samotný pohled na kvalitní bezpečnostní dveře.

Přednosti bezpečnostních dveří do bytu

Bezpečnostní dveře mají řadu zabezpečovacích prvků:

• Patentovaný hlavní zámek atestovaný na tlak 1 tunu.

• Tři bezpečnostní trny bránící vytržení dveří u pantů.

• Výztuže z kalené oceli a panty s hroty proti vysazení

• Zamknutí dveří až na 12 bodech jediným otočením klíče.

• Odolnost proti odvrtání zámku, vyplanžetování a vylomení.

• Přídavný zámek nezávislý na hlavním.

• Dvojité těsnění a patentované vnitřní složení křídla tlumí všechny zvuky o 44 dB a většina běžných činností přes ně není slyšet vůbec.

Jak takové dveře vybrat?

Ne všechny značky a druhy dveří jsou tak kvalitní, jak by bylo zapotřebí. Kvalitní dveře musí splňovat mnohá bezpečnostní opatření, musí být vyrobeny z odolných materiálů a splňovat bezpečnostní atesty.

Pro maximální ochranu doporučujeme vchodové dveře do bytu s kukátkem 3. bezpečnostní třídy. Splňují nejpřísnější normy a poskytují nejvyšší úroveň ochrany. Nižší třída není dostatečná a třída 4 se vyplatí jen v případě, že doma máte drahé umění či zbraně. Při výběru dveří je dobré se obrátit přímo na jejich dodavatele. Ti vám díky svým zkušenostem mohou ušetřit řadu komplikací.

Hlavní dveře do bytu aneb co si pohlídat?

Nekupujte dveře pouze s jedním zámkem. Je to sice levnější varianta, ale mnoho zamykacích bodů je v tomto případě ovládáno jedním klíčem a centrální zámek je tak velmi zatěžován.

Druhý horní zámek oceníte, pokud máte malé děti. Pokud chcete, aby bylo zabezpečení a těsnění hlavních dveří do bytu 100%, je potřeba vyměnit i zárubně. A naprostou nezbytností při montáži je vybetonování. Zárubně vchodových dveří do bytu v paneláku jsou navíc kotveny rámovými hmoždinkami, díky kterým je možné je nainstalovat během jednoho dne.

Kde vybrat vstupní dveře do bytu?

Jedním z předních dodavatelů vstupních dveří do bytu je společnost HT dveře. Dodává vchodové dveře do bytu s montáží, vyberou si ale také majitelé rodinných domů i firem. Pobočky má v celé ČR a zajišťuje kompletní servis s řadou doprovodných služeb. Samotné dveře patří z bezpečnostního hlediska mezi nejuznávanější na trhu.