Rok se s rokem sešel a je tu období, během kterého společnost Apple představuje nástupce svých dosavadních mobilních telefonů. Všichni věrní milovníci této značky jistě moc dobře vědí, že letos je řeč o produktech iPhone 8/8 Plus a iPhone X.

Právě díky nim získává americký výrobce chválu za nejvýkonnější telefony současnosti. To ostatně prozrazují už i některé testy a benchmarky.

Novinky od Apple osloví nejenom vyznavače iPhonů, ale i ostatní, kteří dávají přednost moderním technologiím. Pojďte se s námi začíst do bližší specifikace těchto modelů a zjistěte, co všechno přináší nového.

iPhone 8 a iPhone 8 Plus dobývají svět svým výkonem

Při letmém pohledu na nové iPhony 8 zjistíte, že se od předchozí generace neliší rozdělením prvků, jako je fotoaparát nebo Touch ID. I rozměry zůstávají stejné – iPhone 8 má velikost displeje 4,7“ a iPhone 8 Plus má 5,5“ velký displej. Po vzhledové stránce si však povšimnete zajímavosti v podání odolné skleněné konstrukce. Tento výrobní materiál je předurčen k tomu, že iPhone 8 můžete nabíjet bezdrátově. A oproti předchůdci iPhone 7/7 Plus také v kombinaci s technologií rychlého nabíjení. Ta dokáže za 30 minut nabít telefon na 50 % kapacity baterie.

Daleko více překvapení na vás čeká uvnitř těla, kde je výkonný procesor A11 Bionic s 64 bitovou architekturou. iPhone 8 vás v tomto směru osloví spoustou pozitivních změn k lepšímu.

  • Větší kapacity uložiště 64 GB a 256 GB.
  • Dokonalejší vyvážení bílé za pomoci technologie True Tone.
  • Bluetooth ve verzi 5.0 s lepším dosahem a celkovou úsporou.
  • Nahrávání 4K videa při 60 fps nebo Full HD videa v oblíbeném režimu slow-motion 240 fps.

iPhone 8 a iPhone 8 Plus vám poslouží nejenom pro práci, ale i zábavu. To dokazuje šesti-jádrový procesor s vyšším výkonem a zároveň velkou úsporou baterie.

Revoluční iPhone s označením „X“

V letošním roce to není pouze iPhone 8, který vás se svojí zaváděcí cenou ohromí. Tím největším překvapením od společnosti Apple se stává iPhone X. Ten bude do oficiálního prodeje zařazen 3. listopadu 2017, možnost předobjednávek ovšem začala už 27. října. A věřte, že u něho narazíte na větší ceny, protože je za co platit…

iPhone X přenesl pomyslné zařízení budoucnosti do reality, minimálně co se týče některých použitých technologií. Vaše představy o dokonale inteligentním telefonu se pomalu stávají skutečností.

Bezrámečkový displej Super Retina HD OLED

U iPhone X oceníte, že se viditelně vymyká několika posledním modelovým řadám této značky. Nejvíce vás nejspíše ohromí bezrámečkový displej. Ten je navíc v provedení Super Retina HD OLED s novou úhlopříčkou 5,8“. Zároveň se nemusíte obávat jakéhokoliv poškrábání. K tomu přispívá velice tvrdé sklo a oleofobní povrchová úprava. Těšit se můžete i na mnohé další.

  • Použití technologie Dolby Vision
  • Podpora HDR10
  • Tune Tone – měnící se vyváření bílé v závislosti na okolním světle

Jaké další přednosti vám nabízí iPhone X?

Co se týče výkonu, očekávejte výše popisovanou výbavu, stejnou jako u iPhone 8/8 Plus. Oproti nim ale získáte vedle bezrámečkového displeje i další novinky. Nyní už nebudete telefon odemykat za pomoci otisku prstu, ale mnohem spolehlivější a bezpečnější metodou. Bude to vlastním obličejem. Této funkci se říká Face ID.

U nejnovějšího iPhone X dostanete také dva 12 Mpx fotoaparáty. Naprostou samozřejmostí je teleobjektiv a širokoúhlý objektiv. Praktický pro vás bude určitě i portrétní režim nebo dvakrát větší zoom.

Přesně tak vypadá revoluční vlaková loď společnosti Apple, která vám toho má jistě hodně co nabídnout.

Další články