Android TV box nebo také Google TV box. S těmito výrazy se určitě setkal každý z nás, ať už to bylo na internetu, mezi kamarády či v obchodě s elektronikou. Jenom málokdo ale tuší, co tento přístroj v podobě černé krabičky s dálkovým ovladačem vlastně dokáže.

Pokud nemáte absolutně žádnou představu, popíšeme vám tuto „černou krabičku“ od samého začátku. Možná vám více napoví výraz set-top box. Ano, takové malé rozšíření pro domácí televizor, které je především zdrojem zábavy.

Android TV box je multimediálním centrem vybaveným operačním systémem Android. Ten se nejčastěji vyskytuje hlavně na mobilních zařízeních typu chytrý telefon nebo tablet. Co se ale skrývá za černým obalem a proč vůbec uvažovat o jeho nákupu?

Multimediální centrum pro všechno

Základem každého Android TV boxu je procesor, operační paměť a interní uložiště. Zkrátka vše, co obsahuje klasický počítač jen v trochu menším provedení. V okamžiku, kdy jej připojíte k televizoru, nabídne se vám přehledné grafické menu. U mnoha výrobců dokonce v čisté podobě systému Android.

A jak můžete správně tušit, ten dává uživatelům poměrně neomezené možnosti. Google TV box toho nabízí opravdu hodně.

  • Přehrávání libovolných videí a zvukových stop z internetu, ale také z přenosných nosičů, jakými jsou flash disky a paměťové karty.
  • Podpora vysokého obrazového formátu 4K neboli Ultra Full HD.
  • Sdílení nejrůznějších souborů v domácí a firemní síti.
  • Využívání služeb Google Play.

Z vlastního televizoru můžete s pomocí Android TV boxu vytvořit velký displej od mobilního telefonu. Hraní her se speciálními herními ovladači není žádnou výjimkou. V dnešní době si lze nainstalovat spoustu aplikací z Google Play, jakými jsou Skype pro komunikaci s přáteli, emailový klient, prohlížečky dokumentů ve formátu XLS, DOC, PDF, Facebook, Twitter, ICQ a mnohé další.

Android TV box lze s jistotou označit za miniaturní počítač, který vám umožní streamování živého vysílání, telefonní hovory, včetně video hovorů a zobrazí obsah z telefonu či tabletu. Google TV box je pomůckou, jak udělat z „hloupé“ televize tu „chytrou“.

Plánujete nákup Android TV boxu? Netrapte se s instalací

V okamžiku, kdy si domů přinese tento multimediální nástroj, ve všech případech oceníte velice jednoduché zapojení a zprovoznění. Černou krabičku stačí propojit s televizorem za pomoci HDMI kabelu a připojit k internetu. Pokud náhodou nedisponujete síťovým kabelem v blízkosti televize, můžete se spolehnout na Wifi. Ostatní konektory v podobě USB obvykle slouží pro připojení externích disků a ostatních zařízení.

Vaše televize se ihned bez nutnosti jakékoliv instalace stane multimediálním centrem s bohatým množstvím funkcí. Výhodou je také možnost ovládat Android TV box díky chytrému telefonu a speciální aplikaci.

Televize pro práci, hru i zábavu

Ano, tento podtitulek jasně vystihuje, co vám nabízí Android TV box. Možnost surfovat na internetu, nahrávat si filmy, seriály, hrát Android hry a probírat se pracovními dokumenty. Ty bez problému zobrazíte a otevřete.

Android TV boxy nejsou ničím finančně nákladným. Ten nejdostupnější model Google Chromecast 2 pořídíte už kolem 1 500 Kč. Jak ale praví staré dobré pořekadlo „s jídlem roste chuť“. Proto i vy máte možnost zakoupit modely propracovanější a vybavenější, které toho nabídnou daleko více.

Android TV box vás minimálně vytrhne z každodenního stereotypu při sledování TV a přinese pořádnou dávku zábavy navíc.

Další články