Zdraví a krása

Svrab začátek

Svrab začátek

Svrab je kožní onemocnění, které může postihnout kůži na kterémkoliv místě na těle. Jak ale poznat, že se jedná o svrab ihned v zárodku? To si povíme v tomto článku!

  • Svědění
  • Napuchlé skvrny
  • Začervenalá kůže
  • Chodbičky

Svědění 

Začátek svrabu obvykle poznáme podle neustávajícího svědění, které se každým dnes zhoršuje. Svědění je často k nevydržení a drbání nepomáhá, naopak celou situaci zhoršuje. 

V tomto případě se opravdu snažte si na postižené místo nesahat a případně použít mastičku.

V případě nadměrného škrábání by se mohlo stát, že si ohnisko svrabu přenesete i na další části těla.

Napuchlé skvrny

I díky napuchlým skvrnám můžeme poznat svrab začátek. Většinou jde ruku v ruce se svěděním. Napuchlé skvrny jsou na dotek horké a často z nich může začít vytékat hnis, který se uvolňuje z mazových žláz. 

Začervenalá kůže

Od purpurové po rudou, to vše jsou odstíny červené, které se mohou v různých fázích svrabu objevit na Vaší kůži. V tomto případě se opět doporučuje použít mastičku na postižené místo, nebo dojít za kožním, který Vám poradí s vhodnou léčbou.

Nezalekněte se, pokud se na začervenalé kůži začnou vytvářet suché mapičky, které připomínají maz. Je to pouze jeden z mnoha projevů svrabu.

Mohlo by Vás také zajímat: Pálení žáhy a Coca-Cola 

Chodbičky

Svrab je roztoč, který na Vaší kůži přežívá díky mazu, který je jeho potravou. Proto si na kůži můžeme všimnout dvou pupínků, které od sebe nejsou příliš daleko, které slouží jako chodbičky pro svrab. Chodbičky jsou miniaturní. Vždy okolo 4 mm na délku a 3 mm na šířku

Zdroj: webmd.com