Zdraví a krása

Svatební líčení pro brunetky

Svatební líčení pro brunetky

Chystáte se na svůj velký den? Líčení je podstatnou součástí příprav na svatbu. Které barvy sluší brunetkám a jakým stylem se můžete inspirovat?

S líčením na svatbu neexperimentujte

Na úvod je potřeba si uvědomit, že záleží na tom, na co jste zvyklá a jaký styl preferujete. Dokonce i profesionální vizážistka, pokud si ji na svatbu dojednáte, to musí respektovat.

Za každou cenu vás nebude nutit do dramatického make-upu jen proto, aby bylo náležitě vidět, že jste vydala peníze za její služby. Jít před oltář s řasenkou a trochou lesku na rty jednoznačně není prohřeškem.

Pamatujte na to, že nic nedokáže váš svatební den narušit víc než to, když se budete neustále „ošívat“ a kontrolovat, zda nemáte líčení rozmazané. Rozpačité reakce svatebčanů, či dokonce nastávajícího, kteří nemohou nevěstu pod silnými nánosy líčidel téměř poznat, na sebevědomí nepřidají.

Brunetky si mohou dovolit výrazné oči i rty

Vycházejte tak z looku, na který jste zvyklá. Brunetky mají tu výhodu, že pokud se na to cítí, mohou v líčení i poněkud „přidat“, aniž by jejich vzhled vypadal přehnaně. Dovolit si můžete jak výraznější oči včetně kouřového líčení, tak i nápadnější rtěnku

Dámy s přirozeně tmavšími vlasy navíc patří k výraznějšímu typu. Obvykle navíc tak nemají sklon k tomu to s make-upem přehnat ve snaze nepůsobit mdle, jako se to stává někdy jejich blond kamarádkám.

I v tomto případě platí, že si budete muset vybrat: Zvolte buď zvýrazněné oči nebo vsaďte veškerou pozornost na rty. Působit doslova jako kraslice určitě nechcete. A raději si „pojistěte“ voděodolnými produkty.

Jak poznat vhodné barvy

Máte dojem, že rtěnka, která vypadá úžasně na vaší kamarádce, vám dobrou službu nedělá? To je zcela v pořádku. Některé barvy jednoduše našemu typu skutečně nelichotí. Jak je poznat?

Skvělou pomůckou pro make-up i oblékání je tzv. barevná typologie, která ženy rozlišuje s pomocí čtyř ročních období. Základní dělení odpovídá následujícímu rozlišení:

  • teplý typ – jaro a podzim
  • studený typ – léto a zima

Svůj barevný typ poznáte podle přirozeného podtónu pleti, vlasů a očí. Hodnotí se i jeho výraznost, od toho se pak odvíjí to, zda jsou pro vás vhodné tlumené nebo nápadné barvy.

Jste-li brunetkou, můžete v našich zeměpisných šířkách být typické „léto“ neboli letní typ. To u nás zcela převažuje společně se zimním typem. Zastoupeno je až 75 %. Sluší mu studené barvy v tlumené podobě, tedy například modrá nebo zelená v našedlé podobě, případně pudrově růžová a šedá. Kolegyně v zimním typu mohou vsadit na stejné barvy v „čisté“ základní podobě. Pozor, zimní typ je jediný, který „unese“ čistou černou.

Analogicky podobně to má jarní typ s podzimním, kdy i jarní typ může být brunetkou, ovšem s typicky nazlátlým podtónem ve vlasech i pokožce. Slušet mu bude tyrkysová nebo lososová. Podzimní typ většinou brunetkou nebývá, ten reprezentují klasické zrzky vypadající perfektně v měděných tónech.