Jídlo a pití

Svačina do práce pro muže

Svačina do práce pro muže

Jaká je nejlepší svačina do práce pro muže? Vždy záleží na jeho celkovém jídelníčku, životním stylu a cílech, kterých se snaží stravou dosáhnout. V následujícím článku vám přinášíme několik zdravých a zároveň chutných tipů na zajímavé svačiny, které patří mezi zdravé a výživově bohaté.

  • celozrnná bageta s kvalitní šunkou a sýrem
  • řecký jogurt s ovocem a ořechy
  • těstovinový salát s tuňákem
  • ovesná kaše s proteinovým práškem a ořechy

Obecné zásady pro svačiny

Svačiny by stejně jako každé jiné jídlo v jídelníčku ženy i muže měly obsahovat dostatek živin a kalorií s ohledem na vaše individuální potřeby. Proto je nutné zjistit doporučené denní dávky makroživin a energie a svačiny plánovat do kontextu celodenního jídelníčku. Následující tipy tak berte spíše jako obecné doporučení, které obsahuje vždy relativně vyvážené poměry živin a dostatek energie.

Celozrnná bageta s kvalitní šunkou a sýrem

Naprostá klasika, která ale nezklame. Kvalitní pečivo s šunkou, která má vysoký obsah masa a méně tučným sýrem je relativně zdravá a zároveň chutná svačina, která vám dodá v práci energii. Ideální je doplnit ji zeleninou dle vašich preferencí.

Mohlo by vás také zajímat: Nárůst svalové hmoty po padesátce

Řecký jogurt s ovocem a ořechy

Jestli jste spíše zastánci lehčích jídel na svačinu, můžete vyzkoušet variantu řeckého jogurtu obsahujícího kvalitní bílkoviny. Abyste ze svačiny přijali i jiné živiny, doplňte jogurt o kvalitní tuky v podobě ořechů a sacharidy v podobě ovoce dle vašeho výběru.

Těstovinový salát s tuňákem

Pokud nemáte během dne dostatek času na plnohodnotný oběd, můžete na zvolit vydatnější svačinu a naobědvat se později. Pak je ideální variantou třeba těstovinový salát se zeleninou a tuňákem. Přidat do něj můžete i balkánský sýr nebo trochu bílého jogurtu.

Ovesná kaše s proteinovým práškem a ořechy

A na závěr ještě jeden sladký tip plný energie. Tu získáte z ovesných vloček rozmočených ve vařící vodě s proteinovým práškem a ořechy. Opět se jedná o relativně vyvážený mix makroživin a kvalitní svačinu nejen do práce.

Zdroje: Tasteofhome.com, Bezhladoveni.cz