Ostatní

Střední školy pro trojkaře

Střední školy pro trojkaře

Volba střední školy je vždy obtížná a staví před mladé absolventy základního vzdělání těžkou volbu. Před výběrem je důležité objektivně posoudit preference a schopnosti studenta. Pokud vybíráte nejlepší střední školy pro trojkaře, měli byste se rozhodovat podle následujících kritérií.

Učňovský nebo maturitní obor

První otázka, kterou byste si měli položit, pokud vybíráte nejvhodnější střední školy pro trojkaře, je zda bude lepší volbou maturitní nebo učňovský obor. Ani jedna cesta pak nepřináší uzavřené dveře. I s trojkami na základní škole se dá bez problémů dostat na maturitní obor a záleží tedy vždy jen na vašich preferencích.

Mohlo by vás také zajímat: Přestup na jinou školu v 1. ročníku

Známky nemusí být zcela vypovídající

Navíc platí, že známky na základní škole nemusí být vždy vypovídající faktor. Mnoho dětí začne svůj přístup ke studiu měnit až ve vyšším věku. Svoji roli sehrávají také rozdíly v obtížnosti jednotlivých základních škol a stejné známky na dvou různých školách mohou odrážet odlišné studijní schopnosti.

Poraďte se s odborníkem

Pokud si tedy nevíte rady, je z výše uvedených důvodů vhodné obrátit se na odborníka, který dokáže studijní předpoklady predikovat lépe. Podobného poradenství se vám dostane v běžné pedagogicko-psychologické poradně.

Zjistěte si statistiky z minulých let

Dobrým vodítkem pro vás může být také nastudování statistik vybraných škol z minulých ročníků. Poměrně snadno si díky nim uděláte představu, zda je škola vhodná i pro trojkaře či nikoliv.

Zdroj: Raisingchildren.net.au