Google Chrome je oblíbeným internetovým prohlížečem. Jak s jeho pomocí stahovat a kam se vlastně stažené soubory ukládají?

Základní návod na stahování

V principu je stahování je poměrně jednoduché:

  • Spusťte internetový prohlížeč
  • Přejděte na web, ze kterého si přejete stahovat
  • Soubor uložte

Jak stahovat různé typy souborů včetně videí

Jinak se ale mechanismus stahování liší v závislosti na typu souborů. Nicméně v ani jednom případě složitý a zvládne ho i začátečník. U většiny formátů je tak například nutné kliknout na příslušný na odkaz ke stažení. Soubor by se měl začít stahovat automaticky. Případně klikněte na soubor pravým tlačítkem a vyberte možnost „Uložit jako“.

U obrázku je potřeba kliknout na obrázek pravým tlačítkem a vybrat volbu „Uložit obrázek jako“. U videa je stahování obdobně snadné. Stačí umístit kurzor na video. Následně klikněte na „Stáhnout“. Pozor, pokud tato možnost k dispozici není, vlastník videa nebo na hostující web stahování jednoduše neumožňuje.

U souborů PDF klikněte na soubor pravým tlačítkem a vyberte „Uložit odkaz jako“. Pokud si chcete stáhnout webové stránky, v pravém horním rohu klikněte na „Další možnosti“ a pak na „Další nástroje“ a „Uložit stránku jako“.

Kam se soubory stažené z Chrome ukládají

Kam se ukládají soubory stažené pomocí aplikace Google Chrome? To záleží na vašem nastavení. Pokud nám prohlížeč nedává možnost si soubor uložit tam, kam potřebujeme, zřejmě „končí“ v defaultním úložišti „Download“, kterou najdeme v profilu uživatele.

Případně vám někdo výchozí složku pro ukládání souborů změnil. Přepsat tuto volbu lze pomocí nastavení. Cesta vede přes volbu „Nastavení“, dále dole klikněte na „Rozšířená nastavení“ a pak „Stažené soubory“.

Ve stejné záložce „Rozšířená nastavení“ si rovněž můžete nastavit to, aby se vás váš prohlížeč pokaždé zeptal, kam potřebujete soubor uložit. Pak si budete cestu pro uložení souboru u každého vždy vybírat ručně sami.

Další články