Ostatní

Smuteční kytice pravidla

Smuteční kytice pravidla

Všichni doufáme, že se nikdy nebudeme muset loučit s našimi blízkými nebo rodinnými příslušníky. Pokud ale k poslednímu loučení dojde, jen pár jedinců se vyzná, jaká jsou vlastně pro smuteční kytice pravidla. Zaměřit byste se měli zejména na:

  • druh květiny
  • barvu květiny
  • počet
  • květiny, kterým byste se měli vyhnout

Druh květiny

Vždy platí, že je vhodnější zvolit živé květiny. Nejčastějšími druhy květin, které jsou vhodné donést na poslední rozloučení svých milovaných jsou: růže, gerbery, lilie, chryzantémy nebo karafiáty.

Barva a její význam

Základním pravidlem je donést květinu v oblíbené barvě zesnulého. Uctíte tak jeho památku.

Můžete také vybírat podle významů jednotlivých barev. Nejčastěji se přináší rudé či bílé smuteční kytice, které mají symbolizovat:

  • Rudá kytice: láska energie, podpora
  • Bílá kytice: nevinnost, úcta, pokora

Donést můžete také smuteční kytice fialové, žluté, modré, zelené či oranžové barvy.

Mohlo by Vás také zajímat: Jak dlouho žije vysoký člověk

Počet květin

Smuteční kytice musí podle pravidla vždy obsahovat sudý počet květin. Toto pravidlo platí převážně pro řezané kytice, které zakoupíte v květinářství. 

Výjimkou je smrt mladého člověka, v takovém případě je vhodné na pohřeb přinést jednu bílou růži, která by měla symbolizovat předčasně ukončený život, nevinnost a čistotu.

Jaké květiny raději nenosit?

Smuteční kytice pravidla jsou jednoznačná, a proto nenoste na pohřeb duhové růže či sušené květiny. Pokud na pohřeb donesete duhovou růži, může si to rodina zesnulého vyložit jako snahu o výsměch či zesměšnění zesnulé osoby. 

Pokud donesete sušené květiny může to působit, že jste si zesnulé osoby nevážili. Sušené květiny nepůsobí ani trochu svátečním či vznešeným dojmem. 

Zdroj: www.safewill.com