Ostatní

Slohovka pro kamarádku

Slohovka pro kamarádku

Vytvořit hezkou a čtivou slohovku není mnohdy vůbec jednoduché. Tím spíš, hodláme-li ji věnovat naší dobré kamarádce, kterou nechceme jejím obsahem nijak urazit nebo zesměšnit. Jak tedy na to?

Psaní slohových prací se řídí několika obecnými pravidly a pokyny, díky kterým dosáhnete těch nejlepších výsledků. V případě sepisování textu o kamarádce pak přijdou vhod některé rady, kterých je také záhodno se držet. Zaměřte se tedy na následující:

PořadíRadaZdůvodnění
1.Držte se slohového útvaru a tématuU psaní není nikdy dobré přehnaně odbíhat od nerozvinuté myšlenky; snažte se psát konzistentně a se zaměřením na dané téma – v tomto případě na vaši kamarádku.
2.Příprava je základPřed samotným psaním se nebojte rozepsat se nebo se i fyzicky rozcvičit. Prokrví se vám tím mozek a myšlenky a nápady budou proudit jeden za druhým!
3.Inspirujte se!Pokud nemáte žádnou představu o tom, jak slohovku začít, jak formulovat jednotlivé věty a na co se zaměřit v závěru, čerpejte inspiraci v jiných dílech. Na internetu je dohledání spousta zajímavých autorských počinů, které vám mohou být vzorem.
4.Přečtěte si po sobě své díloJestli jste typ spisovatele, který napíše pár vět a pak si musí dát na nějakou dobu pauzu, budete se možná na konci textu marně rozpomínat, o čem jste psali v úvodu. Určitě je tedy na místě si přečíst celý text jako celek, a případně pak udělat takové úpravy, které celou slohovku sjednotí.

Jak nejlépe vystihnout kamarádku?

Slohová práce o kamarádce se může mnohdy ukázat jako ošemetné téma. Chcete být dostatečně osobní, zároveň se však nechcete dotknout citlivých témat.

Nejlepší je tedy zaměřit se na pozitivní charakterové vlastnosti, které vaše kamarádka má. Čím je pro vás právě ona v životě důležitá? Je schopná udržet i to největší tajemství? Nebo spolu sdílíte názory na vztahy? Nebojte se to promítnout do textu.

Na škodu není také lehce přikrášlit některé detaily, které by vaší kamarádce mohly polichotit. Přece jen nejspíš chcete, aby ze slohovky měla sama největší radost. Pište tedy spíše pro ni než pro vás.

Podaří-li se vám popsat vaši kamarádku v dobrém světle, avšak s dostatečnou mírou objektivity, určitě se dočkáte vřelých díků a pocitu zadostiučinění z dobře napsané slohovky.