Finance a peníze

Slevy pro seniory nad 60 let

Slevy pro seniory nad 60 let

Jste již v seniorském věku a nevíte na jaké slevy máte nárok? Mezi nejčastěji využívané slevy pro seniory nad 60 let patří například:

  • Slevy na dopravu
  • Kultura
  • Zdravotní péče
  • Další slevy

Slevy na dopravu

Pravděpodobně nejvyužívanější slevou pro seniory jsou zlevněné jízdenky na hromadnou dopravu. Bohužel neexistuje jednotný systém, který by určoval univerzálně platné slevy pro všechny regiony a dopravce. V zásadě tak platí, že se musíte obeznámit s podmínkami v jednotlivých krajích nebo městech. Nejčastěji jsou slevy poskytovány až od věku 65 let, ale například v Praze můžete čerpat téměř poloviční slevy již od 60.

Kultura

Podobná situace panuje i v oblasti kultury. Některé instituce se snaží seniorům zpřístupnit své programy za příznivější ceny. Většinou se jedná opět spíše o výhody pro seniory staršího věku, ale například Městské divadlo v Mostě nebo Severočeské divadlo aplikují slevy od 60.

Mohlo by vás také zajímat: Nárůst svalové hmoty po padesátce

Zdravotní péče

Celá řada zdravotních pojišťoven nabízí svým klientům tak zvané preventivní programy. Část z nich může být určena právě pro občany nad určitou věkovou hranicí. Například Česká průmyslová pojišťovna poskytuje seniorům nad 60 let příspěvek 500 Kč na nákup vitamínů a výživových doplňků do lékáren.

Další slevy

Zmíněným výčtem nabídka možných slev samozřejmě nekončí. Výhody můžete ve věku nad 60 let čerpat například také na univerzitách třetího věku, sportovních akcích, v rekreačních areálech nebo během aktivního pohybu. Vždy se však musíte samozřejmě informovat u konkrétního provozovatele.

Zdroje: cpzp.cz, divadlo-most.cz