Lifestyle

Skupinové hry pro teenagery

Skupinové hry pro teenagery

Najít něco, co by bavilo teenagery, se mnohdy zdá jako nadlidský úkol. V tomto období dospívání se totiž spousta věcí zdá jako pořádná nuda. A platí to i v oblasti skupinových her, kde s obyčejným ,,Člověče nezlob se!“ nebo hrou na schovávanou zkrátka příliš nepochodíte. Jaké jsou ty nejzajímavější skupinové hry pro teenagery, které se dají hrát na párty, školních výletech apod.?

Verbální hry

Název hryPopis hry
Nikdy jsemKaždý hráč začíná s určitým počtem bodů, příp. se stanovuje počet bodů, kterého když hráč dosáhne, prohrává. Hráč který je na řadě má za úkol říct frázi ,,nikdy jsem“ a k tomu cokoli, co ho napadne – např. ,,nikdy jsem neviděl ducha“ a na základě kladných nebo záporných reakcí se hráčům snižuje výchozí počet bodů.
Nesrozumitelné názvyDvě skupiny, jeden název (filmu, písně apod.) a všechny slova názvu vyřčeny najednou, přičemž druhá skupina musí uhodnout, o jaký název jde. Tak snadné to je!

Hry s předměty

Název hryPopis hry
FlaškaTradiční párty hra, která se dá pojmout různě, nejčastěji se však kombinuje se hrou ,,Pravda nebo úkol“. Ten, kdo roztáčí láhev se ptá nebo úkoluje toho, na koho se láhev otočí.
Vcucni vzduchHra, která ve skupině zkrátka prolomí ledy. Bude vám stačit jedna karta. První hráč si kartu přiloží k ústům, přisaje se k ní vcucnutím vzduchu a druhý hráč si ji musí stejným způsobem vzít. A pokud to nevyjde, smůla. Bude pusa!

Pohybové hry

Název hryPopis hry
PantomimaHádat povolání, filmové postavy, nebo reálné lidi na základě pohybového projevu je hrou, která nikdy neomrzí snad žádnou generaci. A není k ní potřeba vlastně vůbec nic, jen skupina lidí, kteří se chtějí bavit!
Speciální párový tanecPokud je k dispozici hudba a vzduchem proudí nálada tančit, pak je na čase vytvořit páry, které si mezi svá čela dají předmět (jablko, balónek apod.) a musí jej během tance udržet. A až varianta s čely přestane bavit, můžete vyzkoušet třeba hýždě nebo kolena.