Zvířata a domácí mazlíčci

S kým se snese Betta bojovnice 

S kým se snese Betta bojovnice 

Betta bojovnice pochází z jihovýchodní Asie. Konkrétně z Thajska. Přestože na první pohled působí tato malá ryba jako přátelský tvor, ne vždy tomu tak je. Betta bojovnice umí být velice teritoriální a nesnese se se všemi druhy ryb, proto k ní vybírejte ryby, které jsou zvyklé říct v hejnech a je velice jednoduché s nimi vyjít. Do akvária k Bettě bojovnici proto vybírejte z následujících druhů ryb:

  • Razbora
  • Drobnoústka
  • Kardinálka
  • Neonka

Razbora

Betta bojovnice nesmí být v akváriu s rybami, které mají dlouhé či pestrobarevné ocasy, hrozilo by jim napadení bettou, protože v nich může zpozorovat konkurenci. 

Razbory jsou malé, barevné rybičky, které jsou společenské a jsou ideální do okrasných akvárií. Pohybují se v hejnech a nedělá jim problém sdílet akvárium i s jinými druhy ryb.

Drobnoústka

Pokud hledáte klidné a přátelské ryby, pak jsou drobnoústky pro betty skvělými parťáky. Drobnoústky se často pohybují na dně akvária, kde požírají usazené řasy a většinu času si hledí svého. Přesně z tohoto důvodu jsou pro bettu skvělými kandidáty, se kterými se hladce naučí sdílet akvárium.

Kardinálka

S kým se snese betta bojovnice? No přece s kardinálkami. Jde o štíhlou a barevnou rybu, která žije zhruba 2-4 roky. Kardinálka je spíše submisivní typ ryby, a proto se druhým rybám často podřídí.

Betta má i díky svému druhovému jménu pověst dominantnější ryby, která kolem sebe potřebuje právě podobné druhy jako jsou kardinálky, se kterými nemá problém vyjít.

Mohlo by Vás také zajímat: Jak zařídit akvarium pro bettu

Neonka

Poslední typ ryb, s kým se snese betta bojovnice jsou neonky. Jde o okrasné druhy ryb, které ve společnosti betty dokážou fungovat vcelku dobře. Navzájem si neubližují ani na sebe neútočí. Jen pamatujte, sameček betty bojovnice může být v akváriu pouze jeden.

Zdroj: Be.chewy.com