Vztahy a láska

Rozchod s narcisem

Rozchod s narcisem

Rozchody jsou spojené s velkým emočním vypětím a jsou náporem na naši psychiku. Pokud se však rozcházíme s narcistou, může být situace ještě o něco specifičtější. Jaký je rozchod s narcisem a jak se během něj zachovat? Na tuto otázku si zodpovíme v následujícím článku.

Nesnažte se v narcistovi vzbudit pocit odpovědnosti

Máte pocit, že si s narcistickým partnerem bez problémů vše vyříkáte a on vám poskytne rozumnou zpětnou vazbu? Skuteční narcisté toho bohužel nejsou schopní. V momentech, kdy je partnerovo chování dlouhodobě nepřijatelné a minulé zkušenosti vám ukazují, že se nezmění, neočekávejte jeho sebereflexi.

Mohlo by vás také zajímat: Jak se pozná zamilovaný vodnář

Trvejte na svém

Díky schopnosti manipulace se narcistům často povede přesvědčovat partnery, že nejsou viníkem problémů a nebo, že se v dlouhodobém horizontu jejich chování zlepší, takže rozchod není správným řešením. V těchto situacích si vždy stůjte za svým a berte na vědomí, proč jste se k rozchodu rozhodli.

Vhodný čas neexistuje

Máte při jakékoliv krizi pocit, že nyní není ta vhodná doba na rozchod a že musíte vyčkávat? Tato iluze může být jedním z hlavních problémů rozchodu s narcisem. Pokud nejste ve vztahu šťastní a trápí vás partnerovo narcistické chování, nevyčkávejte na lepší situace a rozejděte se s ním ihned.

Po rozchodu si držte odstup

Pokud máte nejhorší již za sebou a rozchod jste zvládli, pamatujte na to, že i po něm byste si měli držet od bývalého partnera jistý odstup. Manipulativní chování vás totiž může výrazně svazovat i v období po oficiálním ukončení vztahu. Pokud nechcete kontakt úplně ukončit, snažte se ho omezit jen na minimum a zachovat chladnou hlavu.

Zdroj: mindbodygreen.com