Technologie

Recenze obalů na mobil Picasee

Recenze obalů na mobil Picasee

Koncem období letních prázdnin se nám do rukou dostaly tři obaly na mobil, a to od společnosti Picasee. Výrobce nabízí produkty ve třech úrovních provedení – kryt silikonový průhledný, černý a tzv. Ultimate case s protiskluzovým gripem a akrylátovými zády. Společnost Picasee na své produkty poskytuje doživotní záruku, slibuje přitom také expedici do 24 hodin od objednání. V kapitolách níže se podíváme na jednotlivé fáze testu.

Objednávka a doručení

Samotná objednávka probíhá velice snadno. Na webu výrobce zadáte značku a model svého telefonu a vyberete si ze stálých designových kolekcí, nebo zvolíte možnost potisku na míru. Výběr modelů telefonu je široký a nechybí ani čínské značky. Pokud chcete kousek, který bude odrážet vaši osobnost, pravděpodobně přikročíte právě k potisku na míru. Do editoru stačí nahrát obrázek, dle potřeby změnit jeho velikost a umístění, nastavit barvu loga Picasee a odeslat objednávku. Pokud nahrajete obrázek v nízkém rozlišení, rozhraní vás na to upozorní, a umožní vám tak obrázek vyměnit.

Co se týče samotného doručení, zaujala nás rychlost, se kterou bylo naše zboží expedováno. Výrobce na webu uvádí expedici do 24 hodin, v našem případě proběhla ve stejný den, ve který jsme položky objednali (objednávka v ranních hodinách). Obaly nám poté byly doručeny do 48 hodin. Bleskové tempo expedice při potisku na míru přitom není u konkurence zcela běžné.

Balení, potisk a kvalita

Všechny tři objednané obaly dorazily v krásné pevné krabičce, není tedy pochyb, že se při přepravě nepoškodí. Aby se obaly v krabičce ani nepoškrábaly, balí je prodejce navíc do potištěného papíru. V balení najdete kromě obalu také nálepku Picasee a propagační letáček. Ten je ovšem v balení spíše zbytečný a znamená papírový odpad navíc, nenabízí totiž kupujícímu žádnou slevovou akci navíc. Na druhou stranu jde jen o kousek papíru a řada výrobců přidává propagačních materiálů daleko více.

Průhledný silikonový obal s vlastním potiskem

Kvalitu obalů vyhodnotíme postupně od toho nejlevnějšího, tedy průhledného silikonového pro iPhone 13 Pro. Ten nás svým provedením nikterak nepřekvapil. Jedná se o klasický zcela obyčejný silikonový obal, který je doplněn o potisk. Nijak se neliší od obalů, které znáte například z Aliexpressu, nebo od těch, které někteří výrobci přikládají k novým telefonům. Pro tento obal jsme ovšem volili potisk na míru a musíme říci, že se náramně povedl. Povrch nebyl hladký, ale měl strukturu, takže obal v ruce neprokluzoval. Na první pohled je patrné, že má potisk své kvality, obal navíc na telefon seděl přesně a neměl žádné zuby po hranách, jak tomu bývá u obalů objednaných přímo z Číny.

Černý silikonový obal z designové kolekce

Černý obal jsme vybírali s potiskem z jedné z nabízených kolekcí. Protože jsme v minulosti objednávali obaly jak z českých eshopů, tak i z Číny, máme přímé srovnání v kvalitě provedení. Obal se konstrukcí řadí mezi kvalitnější produkty na trhu, na druhou stranu asi ničím zvláštním nepřekvapí. Potisk je vyveden pouze po plochých zádech, hrany zůstávají černé.

Odolný Ultimate case s vlastním potiskem

V případě vlajkové lodi výrobce bohužel musíme separátně hodnotit hned dvě situace. První z nich je kvalita samotného obalu, druhou stranou mince je ale chyba při objednávce, která je ovšem pravděpodobně spíše raritní. Ultimate case jsme objednávali pro model telefonu Samsung Galaxy S22 Ultra.

Obal je tvořen černou silikonovou konstrukcí doplněnou o akrylátová záda, po hranách se dočkáte vroubkovaného gripu, telefon proto drží v ruce dobře a neprokluzuje. A to je velice důležité, protože lesklá záda jsou sama o sobě hladká. Potěšilo nás, že potisk realizuje výrobce na zadní stranu akrylátu, obrázek se díky tomu časem nesedře.

Obal jsme používali bezmála 3 měsíce a máme na něj proto poměrně jasný názor. Nejednou totiž ochránil drahý telefon před prasknutím displeje či vrypy do hliníkového rámečku. Při koupi ale počítejte s tím, že lesklý akrylát je nejen magnetem na otisky prstů, ale sbírá celkem zdárně také škrábance. Ty časem zprvu dokonalou grafiku promění v obrázek za pavučinou vrypů. Nejedná se ale o žádné pochybení výrobce, je to pouhou vlastností akrylového materiálu. Intenzivní využívání telefonu si po čtvrt roce vybralo svou daň i na konstrukci. V jednom místě vznikla v obalu škvíra. S ohledem na příslib výrobce se jedná o závadu hodnou reklamace.

Problémy s Ultimate case

Obal s potiskem jsme objednávali na mobil Samsung Galaxy S22 Ultra záměrně, jedná se totiž o jeden z mála mobilů se zaoblenými hranami. Bohužel s tímto parametrem grafický editor na webu Picasee nepočítá. Telefon má totiž kvůli zaoblení jiný poměr stran ploché části zad, než výrobce předpokládal. Potisk nám proto přišel při prvním pokusu s bílým okrajem na spodní hraně. V editoru přitom vypadal, že je umístěn správně. Rozdílů si můžete všimnout na fotkách níže.

Problém jsme u výrobce reklamovali, vysvětlili jeho původ a očekávali odpověď s návrhem řešení. Místo toho nám v krátké době dorazil e-mail ze Zásilkovny, že byla objednávka přijata k přepravě. K našemu údivu nám přišel zdarma obal nový, a to v rekordním čase. O to větší překvapení nastalo, když jsme balíček otevřeli a našli identický potisk s první objednávkou.

Obal jsme proto reklamovali znovu a opět vysvětlili, že je tisková plocha v editoru nastavena špatně. Ve velmi krátkém čase nám přišel obal nový, opět zdarma a opět odlišný od potisku nastaveném v editoru. Tentokrát grafik společnosti Picasee obrázek roztáhl, aby zmizela bílá hrana. Tím byl vyřešen jeden problém, obrázek však byl nyní po straně oříznut. Na odlišnosti se můžete podívat na obrázku níže. Vlevo je obrázek z editoru, napravo fotka skutečného provedení.

Fotky jsme proto poslali vedení společnosti, obdrželi jsme omluvný e-mail a byla přislíbena náprava problému, který plynul právě z atypických rozměrů tohoto modelu telefonu.

Závěrečné hodnocení

Obaly Picasee patří k těm kvalitnějším na trhu. Při dlouhodobém používání dochází sice k opotřebení, objevují se škrábance a obal se podaří i poškodit. To je však zcela běžné a je potřeba počítat s tím, že žádný obal na telefon nevydrží věčně. Potisk krytů je kvalitní a překvapivě odolný vůči poškrábání. Ultimate case skutečně dovede telefon ochránit, ale nedoporučujeme schopnosti obalu cíleně zkoušet. I když obal v mnoha případech působí bytelně, žádná ochrana křehkého displeje telefonu není stoprocentní. 

Komunikace s výrobcem probíhala hladce a časy doručení byly velice rychlé, a to včetně obalů uzpůsobených na míru. Grafický editor pro zadávání potisku je jednoduchý a přehledný, shodou okolností jsme ovšem narazili u telefonu Samsung Galaxy S22 Ultra na chybu v nastavené tiskové oblasti. Výrobce byl při řešení problému vstřícný, a i přes lehkou unáhlenost v odesílání nových obalů můžeme reklamační proces hodnotit poměrně kladně. Společnost také přislíbila, že do budoucna nebudou s potiskem problémy.