Rodina a děti

Protahovací cviky pro děti

Protahovací cviky pro děti

Protahování u dětí je často podceňované. Přesto je ale protahování důležitou součástí správného vývoje dítěte. Protahování může zařadit po vstávání, po delším sezení na jednom místě či před sportovní aktivitou. Mezi dobré protahovací cviky patří například:

  • Čáp
  • Hora
  • Medvídek
  • Trhání jablek

Čáp

Tento cvik vyžaduje dovednost balancování. Při tomto cviku je důležité mít hlavu v rovině. Jednu nohu si dítě opře o koleno druhé nohy. Dítěti může jako pomůcka sloužit zeď, kterou před sebou vidí. Je důležité se soustředit pouze na jedno místo a balancování půjde lehce. 

Ruce může mít podél těla nebo si je zkusit spojit za hlavou.

Hora

Na podložce se tento cvik dělá nejlépe. Pokud by dítě spadlo, alespoň nespadne na tvrdou zem, ale pád změkčí podložka. Jde o jednoduchý cvik, kdy si dítě stoupne na kraj podložky s nohama u sebe a pomalu roluje tělo až ke špičkám. Když se ruce dotýkají špiček, začne dítě přesouvat ruce nahoru po podložce, dokud nebude mít hlavu mezi rameny. Jeho pohled bude směřovat mezi nohy ven.

Medvídek

Pokud trápí dítě bolavá záda, pak mu může tento cvik alespoň trochu ulevit od bolesti. Dítě si lehne na záda a nohy pokrčí směrem k břichu. Pak si nohy rukama pevně obejme a začne se kolébat po podložce na různé strany. 

Mohlo by Vás také zajímat: Krupičková vyrážka u dětí

Trhání jablek

Tráví Vaše dítě několik hodin hraním her u počítače? Stěžuje si často na napětí v zádech a bolest hlavy? Pak je pro něj tento cvik ideální! Stačí si dát ruce nad hlavu a snažit se vyšponovat co nejvíce ke stropu. Dítě si může stoupnout na špičky, ale je třeba dávat pozor, aby se nepřevážilo a neporanilo si končetiny.

Zdroj: Verywellfamily.com